Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielka Brytania ponownie zakazuje podróży do popularnego kraju

Rząd Wielkiej Brytanii ponownie zakazał Brytyjczykom podróży na Sri Lankę, zaledwie kilka tygodni po zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu.

Miejsce docelowe zostało umieszczone na liście zakazów podróży na początku tego roku, ale rząd Wielkiej Brytanii zniósł ograniczenia w zeszłym miesiącu.


Teraz jednak Sri Lanka wróciła na listę zakazanych podróży z powodu trwających konfliktów w kraju.

Na stronie internetowej czytamy: „The Foreign, Commonwealth & Development Office (FCDO) odradza wszelkie podróże do Sri Lanki poza niezbędnymi, ze względu na wpływ obecnego kryzysu gospodarczego”.

„Sri Lanka przeżywa poważny kryzys gospodarczy, który doprowadził do niedoborów podstawowych artykułów pierwszej potrzeby, w tym leków, gazu do gotowania, paliwa i żywności”.

„Występuje poważny niedobór paliwa (oleju napędowego i benzyny), który ma wpływ na transport, przedsiębiorstwa i służby ratunkowe. Z powodu racjonowania energii elektrycznej dochodzi do codziennych przerw w dostawie prądu”.

„Doprowadziło to do protestów i gwałtownych zamieszek. Dalsze protesty, demonstracje, blokady dróg i gwałtowne zamieszki mogą nastąpić w krótkim czasie”.


Brytyjczycy, którzy mają zarezerwowane wakacje, będą musieli porozmawiać ze swoim organizatorem wycieczek, ponieważ loty do tego kraju są mało prawdopodobne.

Wczasowicze, którzy jadą na SriLankę wbrew radzie rządu Wielkiej Brytanii, ryzykują również unieważnienie swojego ubezpieczenia podróżnego.

W odpowiedzi na zalecenia rządu TUI zostało zmuszone do odwołania niektórych wakacji w regionie.

Zobacz też:


W oświadczeniu poinformowano: „Niestety musieliśmy odwołać wszystkie wakacje na Sri Lance do 18 lipca 2022 włącznie”.

Odwołania to kolejny cios dla Brytyjczyków, którzy chcą wyjechać na wakacje tego lata.


British Airways odwołały kolejne 1500 lotów tego lata, podczas gdy easyJet ostrzegło, że kolejne 10 000 może zostać anulowanych.

Lufthansa, która pierwotnie potwierdziła, że ​​tego lata anuluje 900 lotów, ogłosiła, że ​​kolejne 2200 zostanie wycofanych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Kupony o wartości do 210 GBP do supermarketów w UK. 6 miejsc, gdzie można je otrzymać
 Czytaj następny artykuł:
Nowy minister finansów zapowiada obniżki podatków w UK