Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Francja ma genialny sposób na rozwiązanie problemów na granicy. To wejście Wielkiej Brytanii do strefy Schengen

Wielka Brytania została oskarżona o cofnięcie się o 30 lat z powodu Brexitu i powinna przystąpić do strefy Schengen, powiedział francuski urzędnik.

Brytyjscy turyści przez całe lato będą się zmagać z długimi kolejkami na granicach, szczególnie w Dover i Folkestone.


Francois Decoster, wiceprezes regionu Haute-de-France, w tym Calais, powiedział, że Wielka Brytania powinna poprosić o pozwolenie na dołączenie do strefy swobodnego przemieszczania się.

Powiedział: „Brexit oznacza, że ​​musimy wprowadzić nowe kontrole. Jest mi bardzo żal rodzin, bo lubimy witać brytyjskich turystów i chcemy, aby z łatwością przyjechali do naszych pięknych miejsc”.

„Mamy kilka krajów spoza UE, którzy są członkami Schengen, dlaczego nie sprawdzimy takiego pomysłu?”.

Ludzie, którzy w ostatnich dniach mieli nadzieję na przekroczenie kanału, spotkali się z ogromnymi kolejkami i nieznośnym oczekiwaniem.

Folkestone zostało nazwane przez AA „gorącym punktem podróżniczego piekła” – a w nadchodzących tygodniach może być podobnie.


Oprócz toczących się strajków kolejowych, uporczywych problemów na lotniskach i opóźnień w paszportach, letnie wyjazdy mogą dla wielu osób przerodzić się w katastrofę.

Sytuacja w Porcie Dover poprawiła się od wczorajszego ranka, ale kolejki wciąż powstają i nie wygląda na to, aby problem został rozwiązany na stałe.

Promy DFDS ostrzegły klientów, że mają co najmniej dwie godziny na przejście kontroli paszportowej po stronie francuskiej.

Chociaż oczekuje się, że sytuacja ulegnie poprawie ze względu na zmniejszony popyt w ciągu najbliższych kilku dni, wkrótce może nastąpić powrót kolejek.

Toby Howe, urzędnik odpowiedzialny za zarządzanie sytuacją, powiedział, że najbliższy weekend będzie prawdopodobnie „bardzo pracowity”, dodając: „To drugi najbardziej ruchliwy weekend wakacji letnich”.

O tym, co może przynieść reszta lata, stwierdził: „Zasadniczo jest to bardzo delikatna sytuacja, niewiele potrzeba, aby spowodować dalsze problemy”.


Natomiast Jack Cousens z AA powiedział: „Obawiamy się, że możemy spotkać się z powtórkami takich zatorów przez całe lato”.

Po rozładowaniu korków i kolejek w porcie w Dover teraz Eurotunnel i Folkestone znajdują się w centrum chaosu podróżniczego w Wielkiej Brytanii.

Zobacz też:


Tysiące podróżnych wybierających się na letnie wakacje ponownie musiało zmierzyć się z chaosem oraz ogromnymi kolejkami, tym razem do Eurotunnelu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Lista najgorszych przychodni lekarskich w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Korki i opóźnienia w portach w Kent w UK mogą się utrzymać przez całe lato


// //