Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

12-latek z UK zostanie jutro odłączony od aparatury podtrzymującej życie

Podtrzymywanie życia Archiego Battersbee zostanie wyłączone jutro o 14:00. 12-letni Archie jest w stanie śpiączki po uszkodzeniu mózgu.

Sąd zaplanował zakończenie leczenia wspomagającego w poniedziałek, pomimo próśb matki skierowanych do rządu.


Barts Health NHS Trust powiedział w liście do rodziców, że „wszystkie podawania płynów, leki, w tym wazopresyna, zostaną zatrzymane” o godzinie 14.00 1 sierpnia.

Jego matka, Hollie Dance, napisała pilny apel do rządu, prosząc ministra zdrowia o „natychmiastowe działanie” w celu utrzymania jej syna przy życiu.

Z orzeczenia sędziego Sądu Najwyższego wynika, że po zapoznaniu się z dowodami, zakończenie leczenia chłopca leży w jego najlepszym interesie.

Jednak Hollie Dance i Paul Battersbee, rodzice chłopca, którzy są w separacji i mieszkają w Southend w stanie Essex – poprosili ONZ o interwencję jako „ostatnią deskę ratunku”.

ONZ poinformowało, że napisało do rządu brytyjskiego, prosząc o pozostawienie aparatu podtrzymującego życie Archiego, dopóki komisja organizacji nie rozpatrzy sprawy.

A rodzice błagają szpital o spełnienie prośby.


Komitet ONZ ds. Praw Osób Niepełnosprawnych napisał do rodziców Archiego, że „zwrócił się do rządu Wielkiej Brytanii o powstrzymanie się od wycofania leczenia ratującego życie, w tym wentylacji mechanicznej oraz sztucznego odżywiania i nawadniania, od domniemanej ofiary na czas rozpatrywania sprawy przez komisję”.

 „Prośba ta nie oznacza, że ​​podjęto jakąkolwiek decyzję co do istoty rozpatrywanej sprawy” - dodano.

Rodzina stwierdziła, że ​​przerwanie leczenia teraz byłoby naruszeniem zobowiązań Wielkiej Brytanii wynikających z międzynarodowego prawa dotyczącego praw człowieka.

Pomimo starań rodziców w liście ze szpitala wysłanym w weekend napisano, że „wszystkie podawania płynów, leki, w tym wazopresyna, zostaną zatrzymane” o godzinie 14.00 1 sierpnia.

„Rozumiemy, że wszelkie dyskusje na temat przerwania leczenia Archiego są bardzo trudne i bolesne”


„Chcemy jednak zapewnić, że ty i twoja rodzina będziecie zaangażowani tak bardzo, jak sobie życzycie” - dodano.

„Ty lub ktokolwiek z rodziny może chcieć leżeć z nim w łóżku Archiego lub mieć go w ramionach, jeśli jest to praktycznie możliwe” - dodano w liście do rodziców.

Hollie Dance i Paul Battersbee, zostaną poinformowani w poniedziałek rano, jak ma przebiegać proces odłączenia w celu „zachowania godności Archiego”.

Archie — jak mówi jego matka Hollie Dance — wziął prawdopodobnie udział w rozpowszechnionym w mediach społecznościowych wyzwaniu, polegającym na doprowadzeniu samego siebie do nieprzytomności.

Zobacz też:


Sędziowie w Londynie usłyszeli, że 7 kwietnia Dance znalazła Archiego nieprzytomnego z podwiązaną linką na szyi.

Chłopiec nigdy nie odzyskał przytomności.

Lekarze leczący Archiego uważają, że ma martwy pień mózgu i twierdzą, że dalsze leczenie podtrzymujące życie nie leży w jego najlepszym interesie.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Litwin oskarżony o zamordowanie 9-letniej rodaczki w Bostonie
 Czytaj następny artykuł:
Jak uzyskać ponad 20 GBP zniżki na promy DFDS i nie tylko?


// //