Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nowe fakty na temat Litwina oskarżonego o morderstwo 9-latki w UK

Brytyjskie media podały nowe informacje oraz opublikowały zdjęcie mężczyzny oskarżonego o zamordowanie dziewięcioletniej Lilli Valutyte w Lincolnshire.

22-letni Deividas Skebas, który pracował jako zbieracz owoców, został aresztowany przez policję dwa dni po tym, jak Lillia została dźgnięta nożem w Bostonie około 18:20 w czwartek.


Policja w Lincolnshire poinformowała, że ​​obywatel Litwy z Thorold Street w Bostonie w Wielkiej Brytanii ma stawić się w Lincoln Magistrates' Court w poniedziałek.

Lilia Valutyte, której rodzina pochodziła z Litwy, została ugodzona nożem na cichej uliczce w Bostonie w czwartek 28 lipca około 18:20.

Dziewczynka bawiła się ze swoją młodszą siostrą w czasie przerażającego ataku, gdy ich matka, Lina Savicke, pracowała w swoim biurze, starając się uważnie obserwować swoje córki.


Dziewczęta miały hula-hoop, a na miejscu zdarzenia pozostawiono zabawkowy wózek, jak twierdzą okoliczni mieszkańcy.

Dziewięciolatka zmarła po tym, jak doznała pojedynczej rany kłutej na ulicy, tuż przed agencją rekrutacyjną, dla której pracowała jej matka.

Była dziewczyna, oskarżonego mężczyzny określiła jego rodzinę na Litwie jako „ludzi biznesu” i „wyższą klasę”.


23-letnia Beata Sapuskaite, powiedziała The Times, że Skebas po raz pierwszy przyjechał do pracy w Wielkiej Brytanii po studiach w swoim ojczystym kraju.

Mężczyzna miał problemy zdrowotne i wrócił na Litwę, ale niedawno powrócił do Bostonu.

Według jego byłej dziewczyny Skebas pracował jako zbieracz owoców, ale nie był zatrudniony przez MS Agricultural Services, agencję prowadzoną przez matkę Lilii.

Wcześniej media spekulowały, że policja bada teorię, że dźgnięcie było związane z walką o niezapłacone zarobki.

Jednak policja z Lincolnshire odmówiła komentarza, czy ich zdaniem atak był związany z pracą, jaką wykonywała matka 9-latki w tym kraju.

Funkcjonariusze aresztowali Skebasa w rejonie Central Parku w Bostonie około 14:45 w sobotę po „połączeniu danych wywiadowczych i informacji dostarczonych przez członków społeczeństwa”.

Wcześniej policja opublikowała zdjęcia z monitoringu CCTV podejrzanego, zrobione pięć minut przed znalezieniem Lillii i ostrzegła ludzi, aby nie zbliżali się do niego i natychmiast dzwonili pod numer 999, jeśli go zauważą.


Jak podaje the Sun rodzina Lilii jest teraz przerażona i obawia się o swoje bezpieczeństwo.

Osoba, która twierdzi, że jest bliskim przyjacielem rodziny, powiedziała The Sun, że mama Lina, jej mąż i ich druga córka zostali przeniesieni do nieznanego miejsca po obawach o ich dobro.

„Boją się, że mogą być celem” – powiedziała. — „To takie okropne, bo dodatkowo mają niewykonalne zadanie pogodzenia się ze stratą Lilii”.

Zobacz też:


Policja z Lincolnshire poinformowała, że ​​rodzice Lilii są wspierani przez specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy i prosili o poszanowanie ich prywatności.

Nadinspektor Martyn Parker powiedział: „To bolesna sprawa, która dotknęła wielu ludzi w Bostonie i poza nim”.

„Nasze myśli pozostają z rodziną Lilii w tym wyjątkowo trudnym czasie”.

„Reakcja na tak niszczycielski incydent wymagała poświęcenia znacznych środków na śledztwo i nawiązania kontaktu z ludźmi w Bostonie, którzy, co zrozumiałe, są zszokowani śmiercią Lilii”.

„Nasi funkcjonariusze byli w mieście, przemawiali do społeczeństwa i słuchali ich obaw. W nadchodzących dniach będziemy nadal tam obecni” - dodał.


W miejscu, w którym zamordowano dziewczynkę, ludzie składają kwiaty, zabawki i pozostawiają listy.

Jeden list zostawiony na miejscu przez dziewięcioletnią koleżankę szkolną brzmiał: „Byłaś najlepszą przyjaciółką. Mam nadzieję, że teraz jesteś z aniołami w lepszym miejscu. Prawdopodobnie oglądasz Harry'ego Pottera”.


Tia, matka miejscowej uczennicy, powiedziała: „To jest obrzydliwe i nie do opisania. Trzeba coś zrobić w tym mieście, aby nasze dzieci miały pewną przyszłość i mogły chodzić po ulicach. Muszą czuć się bezpiecznie”.

„Byłam zdruzgotana i przerażona, rozmawiając z niektórymi innymi rodzicami. Ich dzieci mają złamane serce. To naprawdę wstrząsnęło miastem”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Sfrustrowani podróżni przedzierają się przez taśmociągi do zakazanej strefy lotniska w UK, aby odzyskać bagaż
 Czytaj następny artykuł:
Litwin oskarżony o zamordowanie 9-letniej rodaczki w Bostonie