Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

British Airways zawiesiły sprzedaż biletów na loty z Heathrow

Linie lotnicze British Airways przestały sprzedawać nowe bilety na loty krótkodystansowe z Heathrow na co najmniej tydzień.

Ten bezprecedensowy ruch spowoduje wycofanie tysięcy miejsc ze sprzedaży i potencjalnie zwiększy popyt oraz zawyży ceny u konkurencyjnych firm.


Linia lotnicza potwierdziła, że ​​decyzja o wstrzymaniu nowych rezerwacji na usługi krajowe i europejskie do poniedziałku włącznie jest zgodna z limitem liczby pasażerów na lotnisku Heathrow.

W oświadczeniu BA powiedziały: „W wyniku prośby Heathrow o ograniczenie nowych rezerwacji zdecydowaliśmy się podjąć odpowiedzialne działania i ograniczyć dostępne taryfy w niektórych usługach Heathrow, aby zmaksymalizować opcje zmiany rezerwacji dla obecnych klientów, biorąc pod uwagę nałożone na nas ograniczenia oraz bieżące wyzwania stojące przed całą branżą lotniczą”.

Dziesiątki tysięcy lotów zostało już odwołanych tego lata, ponieważ branża zmaga się z ze wzrostem popytu na podróże lotnicze w obliczu niedoborów kadrowych.


Pasażerowie borykają się z długimi kolejkami, opóźnieniami, odwołaniami lotów w ostatniej chwili, istnieją też problemy ze spóźnionym bagażem lub bagażem, który nie dotarł do samolotu.

Heathrow ogłosił w zeszłym miesiącu, że do 11 września będzie obowiązywał limit 100 000 pasażerów odlatujących dziennie.

Według ustaleń władz lotniska dziennie w okresie letnim było przewidziane średnio 104 000 pasażerów, co jest o 4000 więcej niż przepustowość lotniska.


BA już wcześniej zareagowały na ograniczenie liczby pasażerów Heathrow, ogłaszając, że anuluje 10 300 lotów do października, co dotyczy miliona pasażerów.

Zawieszenie krótkodystansowych lotów BA z Heathrow nastąpiło po tym, jak wielu pasażerów lecących do i z najbardziej ruchliwego lotniska w Wielkiej Brytanii doświadczyło poważnych zakłóceń w ostatnich miesiącach, z długimi kolejkami do kontroli bezpieczeństwa i awariami systemu bagażowego.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
BP zarobiło 6 900 000 000 GBP, podczas gdy wielu nie stać na paliwo
 Czytaj następny artykuł:
Loty z Heathrow zakłócone z powodu dużego pożaru w pobliżu lotniska


// //