Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Loty za 9.99 GBP przejdą do historii. Ogłasza szef Ryanair

Szef Ryanair Michael O'Leary powiedział, że wierzy, że czasy tanich lotów za 9.99 GBP mogą przejść do historii ze względu na gwałtownie rosnące ceny paliwa i kryzysie wzrostu kosztów utrzymania.

Szef tanich linii lotniczych ujawnił, że wraz z kryzysem rosnących kosztów utrzymania i gwałtownie rosnących cen paliwa, era niskich taryf, w tym biletów za 9.99 GBP lub Euro, może się skończyć.


Ryanair słynie z tanich biletów, a w przeszłości linia lotnicza często prowadziła wyprzedaże błyskawiczne, w których można było kupić bilety już od 4,99 GBP w jedną stronę.

Warto jednak zauważyć, że nie obejmowały one bagażów, za które należy zapłacić dodatkowo, zgodnie z przepisami dotyczącymi bagażu podręcznego linii lotniczych.

O'Leary powiedział BBC, że średnia cena biletu lotniczego wzrośnie z około 40 euro (33,75 funtów) w zeszłym roku do około 50 euro w ciągu najbliższych pięciu lat.

Dodał jednak, że linia lotnicza przewiduje, że „ludzie będą nadal często latać” pomimo kryzysu związanego z rosnącymi kosztami życia.


Podczas rozmowy z BBC Radio 4, powiedział: „Nie ma wątpliwości, że nasze naprawdę tanie taryfy promocyjne mniej niż 4.99 GBP, a nawet taryfy za 9,99 GBP już się nie pojawią przez kilka lat”.

Dodał: „Uważamy, że ludzie będą nadal często latać, ale myślę, że staną się znacznie bardziej wrażliwi na ceny”.

To nie pierwszy raz, kiedy eksperci z branży podróżniczej ostrzegają przed podwyżkami cen.


W zeszłym miesiącu Willie Walsh dyrektor generalny Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych, powiedział, że wzrost cen ropy, częściowo związany z wojną na Ukrainie, spowoduje wzrost kosztów biletów.

Ostrzegł również, że odwołania lotów zwiększą popyt na miejsca w innych samolotach, podnosząc ceny.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Chwile grozy przy lotnisku. Samolot Wizz Air przeleciał tuż nad głowami gapiów
 Czytaj następny artykuł:
Ważne ostrzeżenie dla pasażerów Ryanair. Zobacz, jak uniknąć 55 GBP opłaty