Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Kobieta szturmowała kokpit samolotu, krzycząc „Allahu Akbar”. Awaryjne lądowanie Jet2 w Paryżu

Bohaterski Brytyjczyk obezwładnił kobietę, która rozebrała się do bielizny i przebiegła półnago przez samolot lecący do Manchesteru, po czym dwukrotnie próbowała szturmować kokpit, krzycząc „Allahu Akbar”.

35-letni Philip O'Brien był pasażerem samolotu Jet2 z Lanarca na Cyprze do Manchesteru we wtorek 9 sierpnia, kiedy kobieta, po trzydziestce, spowodowała panikę tuż po starcie.


Kobieta sugerowała, że ma ze sobą na pokładzie materiały wybuchowe, a także zapytała się dzieci, z którymi była, czy są „gotowe na śmierć”.

Powiedziała także przerażonym pasażerom i personelowi, że jej rodzice byli członkami grupy terrorystycznej ISIS.

Pan O'Brien, szef firmy melioracyjnej, był na pokładzie wraz z sześcioma członkami swojej rodziny, w tym z jego żoną i trojgiem dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

35-latek, który jako nastolatek pracował w ochronie, powiedział The Mirror: „Kiedy kobieta ponownie pojawiła się przy kokpicie, przejąłem kontrolę i rzuciłem ją na ziemię i w tym momencie pilot wykonał awaryjne lądowanie w Paryżu”.


Pan O'Brien powiedział, że zapytał kobietę, dlaczego robi takie rzeczy, a ona powiedziała, że: „Jeśli tego nie zrobię, nastąpi eksplozja i wszyscy zginą”.

Według doniesień samolot został przekierowany na lotnisko Paris Charles De Gaulle we wtorek wczesnym rankiem, aby „uciążliwa pasażerka” mogła zostać „usunięta”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pomoc w wysokości 1500 GBP na opłacenie rachunków – jak złożyć wniosek
 Czytaj następny artykuł:
Ogromna 60-osobowa bójka w parku w Birmingham. 6 osób rannych