Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjskie linie lotnicze odwołają kolejne 10 tys. lotów

Brytyjskie linie lotnicze British Airways (BA) ogłosiły, że do końca października dokonają „kolejnych odwołań” oraz obetną tysiące lotów z zimowego rozkładu lotów.

Jest to spowodowane decyzją Heathrow o kontynuacji limitu pasażerów, wprowadzonego w lipcu z powodu braku personelu.


Do 29 października zostanie odwołanych ponad 600 rejsów w obie strony.

Natomiast liczba lotów w zimowym rozkładzie zostanie zmniejszona o 8%, czyli o około 10 000 lotów do końca marca.

Heathrow ogłosił w zeszłym miesiącu, że do 11 września będzie obowiązywał limit 100 000 pasażerów odlatujących dziennie.

Według ustaleń władz lotniska dziennie w okresie letnim było przewidziane średnio 104 000 pasażerów, co jest o 4000 więcej niż przepustowość lotniska.

Teraz lotnisko zdecydowało o przedłużeniu tego limitu do końca marca.


Odwołania BA dotyczą przede wszystkim lotów krótkodystansowych krajowych i europejskich, przy czym jak zapewnia przewoźnik, w większości przypadków skasowane zostaną połączenia na tych trasach, które są obsługiwane przez inne linie.

Klienci, którzy zarezerwowali loty, będą informowani o wszelkich zmianach z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, podały linie lotnicze.

Według ekspertów kolejne odwołania mogą zwiększyć popyt i zawyżyć ceny u konkurencyjnych firm.

Dziesiątki tysięcy lotów zostało odwołanych tego lata, ponieważ branża stara się sprostać zapotrzebowaniu na podróże lotnicze w obliczu niedoborów kadrowych.


W bezprecedensowym posunięciu na początku tego miesiąca BA ogłosiło tymczasową przerwę w sprzedaży nowych biletów na loty krótkodystansowe z Heathrow.

Problemy na największym i najbardziej ruchliwym lotnisku w Wielkiej Brytanii doprowadziły do ​​tego, że w połowie października budżetowy przewoźnik Ryanair dodał ponad 500 lotów obsługujących mniejszy Londyn Stansted.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
9-letnia dziewczynka zastrzelona w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Plantacja marihuany warta 2 mln GBP zlikwidowana w West Bromwich. Znajdowała się w … sądzie