Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wielką Brytanię czekają ogromne 48-godzinne ulewy

Według meteorologów niektórzy mieszkańcy wielkiej Brytanii będą musieli się zmagać z ogromnymi ulewami w ciągu najbliższych 48 godzin.

Ulewne deszcze są spodziewane w niektórych częściach Wielkiej Brytanii w czwartek i w piątek.


Jednak meteorolodzy zapowiadają piękną ciepłą pogodę w nadchodzący weekend i Bank Holiday, który będzie w poniedziałek 29 sierpnia.

Według prognoz ulewne deszcze i burze z piorunami przejdą dziś (25 sierpnia), przez duże obszary Wielkiej Brytanii osiągając w niektórych regionach poziom opadów wynoszący 10 mm na godzinę.

Ulewy są prognozowane na obszarach, na których opady przez większą część lata były na krytycznie niskim poziomie, w tym na południowym wschodzie Anglii i Anglii Wschodniej.

Met Office wydało żółte ostrzeżenie o burzach z piorunami dla wschodniej i południowo-wschodniej Anglii, które obowiązuje w czwartek między 12:00 a 15:00.


Alarm oznacza, że​​spodziewane są zakłócenia, z możliwymi opóźnieniami w transporcie i ze złymi warunkami jazdy.

W piątek przewiduje się również więcej lokalnych opadów, podczas gdy reszta weekendu prawdopodobnie pozostanie sucha i ciepła dzięki tropikalnemu powietrzu napływającemu z Azorów.

Aidan McGivern z Met Office powiedział: „To, co do tej pory wydarzyło się w tym roku, a zwłaszcza latem, to wpływ wysokiego ciśnienia ze strony Azorów stale rozszerzający się w Wielkiej Brytanii, stąd ciepłe i bardzo suche lato, które mieliśmy”.

„Ten wzór powtarza się co jakiś czas i powtórzy w ten weekend” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Zabawne pytania zadawane podczas rozmowy o pracę w Aldi. Sklep ogłasza oferty za 48 000 GBP
 Czytaj następny artykuł:
Sainsbury's, Asda, Tesco, Iceland oferują do 20 GBP zniżki za rejestrację