Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tłumy gromadzą się przed Pałacem Buckingham po pogorszeniu stanu zdrowia królowej

Ludzie gromadzą się przed Pałacem Buckingham w ulewnym deszczu, po ogłoszeniu informacji o pogorszeniu stanu zdrowia królowej.

Sympatycy rodziny królewskiej zebrali się, gdy rozeszła się wiadomość o stanie Elżbiety II, po ogłoszeniu przez Pałac Buckingham, że jest pod nadzorem medycznym w Balmoral.


Na początku ponad 100 obserwatorów odzianych w parasole zgromadziło się na kamiennych schodach prowadzących do pomnika Królowej Wiktorii, naprzeciwko rezydencji królewskiej, a dziesiątki innych można było zobaczyć przy bramach.

Od tego czasu liczba ta wzrosła do kilkuset i wydaje się, że ciągle rośnie, a ludzie zaczęli składać kwiaty przy bramach – podają brytyjskie media.

Pomimo wielkości tłumu atmosfera jest podobno stosunkowo cicha i smutna, a wielu zagląda przez kraty głównej bramy.

Królowa Wielkiej Brytanii jest pod nadzorem medycznym w Balmoral po tym, jak lekarze zaniepokoili się jej zdrowiem, poinformował Pałac Buckingham.


W oświadczeniu napisano: „Po badaniu lekarskim dzisiaj rano, lekarze królowej są zaniepokojeni zdrowiem Jej Królewskiej Mości i zalecili jej pozostanie pod nadzorem medycznym”.

„Królowa pozostaje w Balmoral” - dodano.

Według Brytyjskich mediów rodzina królewska już przybyła do Balmoral, aby spotkać się z królową Elżbietą II.

Zobacz też:


Z powodu obaw o zdrowie królowej Pałac Buckingham odwołał jutrzejszą zmianę warty, a na zewnątrz umieszczono tablicę informującą turystów.

Komunikat Pałacu Buckingham został wydany w czasie, gdy w Izbie Gmin odbywała się ważna debata na temat ogłoszonego chwilę wcześniej przez nową premier Liz Truss planu pomocy w związku z rosnącymi cenami energii.


"Wiem, że w imieniu całej Izby mówię, że przesyłamy najlepsze życzenia Jej Królewskiej Mości i że ona i rodzina królewska są w tej chwili w naszych myślach i modlitwach" - powiedział, przerywając debatę spiker Izby Gmin Lindsay Hoyle.

Zaniepokojenie stanem zdrowia wyrazili Truss, która dwa dni wcześniej została przyjęta przez Elżbietę II na audiencji w związku z objęciem funkcji premiera, lider opozycji Keir Starmer i liderzy pozostałych partii politycznych, szefowie rządów Szkocji i Walii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat
 Czytaj następny artykuł:
PILNE: Stan zdrowia królowej się znacznie pogorszył. Jest pod opieką lekarską