Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Władimir Putin napisał do króla Karola po śmierci królowej

Władimir Putin napisał do króla Karola po „nieodwracalnej stracie”, jaką jest śmierć królowej.

Prezydent Rosji złożył kondolencje pomimo trwającego konfliktu na Ukrainie i poparcia królowej dla walki narodu.


Jednym z jej ostatnich oficjalnych przesłań podczas jej panowania było oddanie hołdu ofiarom nielegalnej wojny Putina.

List rosyjskiego przywódcy do nowego króla brzmiała: „Wasza Wysokość, proszę przyjąć nasze najgłębsze kondolencje z powodu śmierci królowej Elżbiety II”.

„Najważniejsze wydarzenia w najnowszej historii Wielkiej Brytanii są nierozerwalnie związane z imieniem Jej Królewskiej Mości”.

„Przez wiele dziesięcioleci Elżbieta II słusznie cieszyła się miłością i szacunkiem swoich poddanych, a także autorytetem na arenie światowej”.

„Życzę odwagi i wytrwałości w obliczu tej ciężkiej, nieodwracalnej straty”.


„Proszę o przekazanie słów szczerego współczucia i wsparcia członkom rodziny królewskiej i wszystkim mieszkańcom Wielkiej Brytanii”.

Wcześniej również Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył hołd królowej.

Zełenski napisał wcześniej na Twitterze: „Z głębokim smutkiem dowiedzieliśmy się o śmierci Jej Królewskiej Mości Elżbiety II”.

Zobacz też:


„W imieniu ludzi składamy szczere kondolencje dla @RoyalFamily, całej Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów z powodu tej nieodwracalnej straty. Nasze myśli i modlitwy są z Wami”.

Królowa uczciła dzień niepodległości Ukrainy w zeszłym miesiącu poruszającym hołdem złożonym narodowi i jego mieszkańcom.

Napisała: „Z wielką przyjemnością przesyłam Waszej Ekscelencji i narodowi Ukrainy moje najserdeczniejsze pozdrowienia z okazji obchodów Dnia Niepodległości”.


„W tym najtrudniejszym roku mam nadzieję, że dzisiejszy dzień będzie dla narodu ukraińskiego, zarówno na Ukrainie, jak i na całym świecie, czasem celebrowania swojej kultury, historii i tożsamości. Obyśmy w przyszłości patrzyli na lepsze czasy”.

Królowa spotkała się z Władimirem Putinem w Pałacu Buckingham, gdy w 2003 r. złożył państwową wizytę w Wielkiej Brytanii.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Król Wielkiej Brytanii przyjął imię Karol III
 Czytaj następny artykuł:
Szkoły w UK mają otrzymać wytyczne dotyczące zamknięcia po śmierci królowej