Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dokładna kwota, jaką mieszkańcy Anglii zapłacą za energię

Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss ogłosiła zamrożenie cen rachunków za energię na dwa lata, a średnie brytyjskie gospodarstwo domowe zapłaci 2500 funtów rocznie od października.

Bez interwencji rządu średni rachunek za energię wzrósłby z 1971 GBP do 3549 GBP zgodnie z limitem cen ustalonym przez Ofgem.


Nowa Gwarancja Ceny Energii oznacza, że ​​gospodarstwa domowe przez 2 lata unikną ogromnego wzrostu kosztów jednak dla wielu kwota rachunków i tak znacznie przekroczy 2500 GBP.

Nowa gwarancja ceny energii ustanawia limit maksymalnej kwoty, jaką dostawcy energii mogą pobierać za jednostkę gazu lub energii elektrycznej.

Oznacza to, że roczne rachunki dla niektórych gospodarstw domowych będą wyższe lub niższe w zależności od użytkowania.

Jednak we wszystkich przypadkach gospodarstwa domowe będą teraz płacić mniej za gaz i energię elektryczną, niż oczekiwano przed ogłoszeniem decyzji rządu.

Poniżej przedstawiamy tabelę wyjaśniającą, co oznaczają dla Ciebie zmiany i jakich rachunków możesz się spodziewać w zależności od rodzaju domu, w którym mieszkasz.


Należy pamiętać, że poniższe dane są szacunkowe, bo dokładna kwota może zależeć od takich rzeczy, jak efektywność energetyczna domu, liczba pokoi i stylu życia.

Dane przedstawiają jednak średnie koszty na podstawie wielkości domu.

Ile mieszkańcy UK zapłacą za energię po wprowadzeniu gwarancji cen Energii. fot: The Sun

Co oznacza nowa gwarancja ceny?

Według rządu nowa gwarancja ceny energii oznacza, że​​przeciętne gospodarstwo domowe zaoszczędzi 1050 funtów na rocznych rachunkach za energię.

Jednak nie wszyscy odczują, że ich roczne koszty pozostaną poniżej 2500 funtów.


Średnie roczne rachunki w domach jednorodzinnych wyniosą 3300 funtów, podczas gdy właściciele domów bliźniaczych będą musieli średnio zapłacić za rachunki 2650 funtów.

Wszystkie inne rodzaje gospodarstw domowych będą miały średnie rachunki za energię poniżej 2500 funtów, w tym właściciele mieszkań i bungalowów.

Zobacz też:


Nowa gwarancja ceny jest uzupełnieniem rabatu energetycznego w wysokości 400 GBP, który zacznie obowiązywać od października.

Miliony gospodarstw domowych otrzymają również już wcześniej ogłoszoną pomoc, w tym dodatek wysokości 650 GBP i dotację z tytułu niepełnosprawności w wysokości 150 GBP.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Historyczny moment w UK. Karol został ogłoszony królem
 Czytaj następny artykuł:
Udostępnijcie: Zaginęła 16-latka z Birmingham. Policja prosi o pomoc w jej odnalezieniu