Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

DVLA wydało ważne ostrzeżenie dla kierowców w UK. Zobacz, jak uniknąć 1000 GBP kary

W związku z rosnącymi kosztami życia i wysokimi kosztami paliwa coraz więcej kierowców w Wielkiej Brytanii decyduje się na trzymanie samochodów z dala od drogi.

Brytyjski urząd Rejestracji Kierowców i Pojazdów DVLA wydał ważne ostrzeżenie, aby kierowcy, którzy chcą usunąć samochód z drogi, zrobili to we właściwy sposób, co pozwoli im uniknąć do 1000 GBP kary.

Kierowcy zostali ostrzeżeni o konsekwencjach nieprawidłowego wyrejestrowania samochodu.

DVLA poinformowało, że każdy, kto chce zdjąć pojazd z drogi – na przykład, jeśli trzyma go w garażu – musi upewnić się, że samochód ma świadectwo czasowego wyrejestrowania pojazdu (SORN).

Kierowcy mają obowiązek poinformować DVLA, jeśli ich samochód jest wyłączony z drogi i nie jest opodatkowany, donosi Birmingham Live.

Eksperci ostrzegają, że wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z wymogów prawnych i po prostu nie opłaca Road Tax, myśląc, że to wystarczy, jeśli zdecydują się nie używać swoich samochodów.

Jednak, aby uniknąć kary, każdy kierowca musi wypełnić formularz czasowego wyrejestrowania pojazdu (SORN).


Powiadomienie DVLA jest proste i można to zrobić online za pośrednictwem strony internetowej DVLA.

Kierowcy muszą wykonać SORN tylko raz, a świadectwo czasowego wyrejestrowania pojazdu zostanie automatycznie unieważnione, jeśli kierowca zdecyduje się ponownie zarejestrować pojazd i zapłacić za niego podatek Road Tax.

Rząd zakłada, że ​​wszystkie samochody, które nie zostały wyrejestrowane, poruszają się po drogach Wielkiej Brytanii, dlatego, jeśli kierowca nie wyrejestrował pojazdu i nie opłacił podatku, grozi mu kara nawet do 1000 GBP.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Harry złożył wzruszający hołd babci, która „połączyła się z dziadkiem”
 Czytaj następny artykuł:
Pogrzeb królowej porównywalny do pogrzebu Jana Pawła II. Spodziewane 20-godzinne kolejki do trumny wystawionej w Londynie