Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szczury wielkości królików zaatakują domy w Wielkiej Brytanii

Megaszczury wielkości królików mogą zaatakować domy w Wielkiej Brytanii w ciągu kilku tygodni.

Gigantyczne szczury – nazwane przez ekspertów „ultra szczurami” – będą atakować domy, gdy temperatura spadnie w okresie jesienno-zimowym.

Szczury będą próbowały szukać schronienia w domach w Wielkiej Brytanii.


Eksperci z Gardening Express twierdzą, że żywność z nieodebranych śmieci i resztek może doprowadzić do plagi tych gryzoni.

Według ekspertów szczury osiągają coraz większe rozmiary z powodu nadmiaru energii, która odkłada się i powoduje wzrost masy ciała.

Chris Bonnett, założyciel Gardening Express, powiedział: „Nadszedł czas, aby chronić swój ogród i dom. Kiedy szczury zgłodnieją, zjedzą praktycznie wszystko – nawet psią kupę, więc naprawdę nie chcesz, aby te napalone ultraszczury były w pobliżu i zaatakowały twój dom”.

„Niektóre z niezbędnych środków, które należy podjąć, aby chronić siebie i swój dom, polegają na nałożeniu zapobiegawczych zapachów wokół domu i usuwaniu wszelkich śmieci, gruzu i odpadów ogrodowych nagromadzonych latem”.

Najlepsza kontrola szkodników zaczyna się od zapobiegania.


Aby zwalczyć inwazję, mieszkańcom Wielkiej Brytanii poradzono usuniecie resztek jedzenia, oraz wszelkiego gruzu i śmieci z ogrodów.

Należy też zamykać wszelkie kosze na odpady, stosować odpowiednie pojemniki i właściwie przechowywać żywność oraz zabezpieczyć otwory wentylacyjne.

Zobacz też:


Według Brytyjskiego Stowarzyszenia ds. Zwalczania Szkodników (BPCA), wiosną 2021 roku aktywność szczurów wzrosła o 51 procent. W listopadzie był to już wzrost o 78 procent.

Szacunki na ten rok nie są jeszcze znane, jednak eksperci mówią o prawdziwym problemie społecznym, z którym wiele osób będzie musiało sobie poradzić samemu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Diler udostępnił selfie z pieniędzmi i marihuaną. Musi zapłacić 48 000 GBP i spędzi 12 lat za kratkami
 Czytaj następny artykuł:
Podwyżka składek na ubezpieczenie społeczne w UK zostanie wycofana?