Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mężczyzna powalony na podłogę i aresztowany po tym, jak próbował dotknąć trumny królowej

Mężczyzna został aresztowany po tym, jak zeszłej nocy podbiegł do trumny królowej w Westminster Hall i próbował jej dotknąć.

Transmisja telewizyjna z wnętrza budynku, w którym trumna zmarłej monarchini jest wystawiana na widok publiczny, została zatrzymana około godziny 22:00.

Kiedy ją wznowiono, flaga Royal Standard leżąca na trumnie była przesunięta.


Według relacji świadków mężczyzna został podobno rzucony na podłogę i usunięty z sali, kiedy podbiegł do trumny Elżbiety II i próbował podnieść królewski sztandar.

Jak podaje MailOnline mężczyzna miał położyć ręce na trumnie królowej.

Trumna królowej jest wystawiona na widok publiczny w Westminster Hall od środy, aby umożliwić ludziom przyjście i oddanie hołdu.

Uważa się, że w ciągu ostatnich dwóch dni przez halę przeszło setki tysięcy pełnych szacunku żałobników, mimo że kolejki trwają do 24 godzin.

Jednak żałobnicy byli wyraźnie zszokowani podczas piątkowego incydentu – który miał miejsce zaledwie kilka godzin po tym, jak król Karol i jego rodzina zakończyli czuwanie na cześć królowej.


Jeden mężczyzna odepchnął żałobników i szybko podbiegł do trumny i próbował podnieść sztandar.

Tracey Holland, której siedmioletnia siostrzenica Darcy została odepchnięta przez mężczyznę, gdy rzucił się do trumny, opisała ten incydent.

Powiedziała: „Ktoś zdecydował, że odepchnie moją siedmioletnią siostrzenicę, podbiegnie do trumny, podniesie sztandar i spróbuje zrobić, nie wiem co. Został rzucony na ziemie i policja zatrzymała go w ciągu dwóch sekund”.

„To było okropne, absolutnie okropne, tak pozbawione szacunku i niewiarygodne – i to biedne siedmioletnie dziecko, które to zapamięta o królowej” - dodała.

Zobacz też:


Rzecznik Metropolitan Police powiedział: „Około 22.00 w piątek 16 września funkcjonariusze z dowództwa ochrony parlamentarnej i dyplomatycznej zatrzymali mężczyznę w Westminster Hall w następstwie zamieszek.

„Został aresztowany za przestępstwo na podstawie ustawy o porządku publicznym i obecnie przebywa w areszcie” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Na tych drogach w Birmingham, kierowcy dostają najwięcej mandatów za przekroczenie prędkości
 Czytaj następny artykuł:
David Beckham we łzach. Po 13 godzinach w kolejce złożył hołd królowej