Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Trzy firmy energetyczne w UK wprowadzają dużą zmianę dla klientów korzystających ze stałych taryf

Tysiące klientów British Gas, EDF i Octopus Energy korzystających ze stałych taryf energii skorzysta w październiku z wprowadzenia gwarantowanej ceny energii.

Klienci korzystający ze stałych taryf zostali poinformowani, że otrzymają zniżkę w ramach nowej Gwarancji Cen Energii (EPG).

Od 1 października rachunki mają wzrosnąć średnio z 1971 funtów do 2500 funtów rocznie.


W zeszłym tygodniu Liz Truss potwierdziła nową gwarancję ceny energii, oszczędzając rodzinom wzrostu rachunków do 3500 funtów rocznie.

Jednak luka w nowych przepisach oznaczała, że ​​osoby korzystające ze stałych taryf mogą ostatecznie płacić więcej niż limit gwarancji ceny energii ze względu na sposób zastosowania rabatu.

Wytyczne rządowe zalecają, aby dostawcy energii obniżyli kwotę, jaką klient płaci za gaz i energię elektryczną, aby dostosować je do stawek EPG.

Jednak taki ruch i tak spowodowałby, że wiele osób korzystających ze stałych taryf energetycznych płaciłoby więcej niż osoby korzystające ze standardowej taryfy zmiennej i chronionej przez EPG.

Teraz British Gas, EDF i Octopus Energy potwierdziły, że żaden z ich klientów korzystających ze stałych taryf nie zostanie dotknięty tą luką.

Klienci Octopus Energy, którzy mają stałe umowy, które przekraczają limit 2500 funtów, zostaną automatycznie przeniesieni na standardową taryfę zmienną.


Rzecznik powiedział: „Nadal są ludzie na stałych umowach, którzy zapłacą więcej niż gwarancja ceny energii 2500 GBP”.

„Byłoby po prostu niesprawiedliwe, gdybyśmy zostawili ich samych, bez żadnego wsparcia finansowego”.

„Zdecydowaliśmy się więc przenieść wszystkich naszych klientów korzystających z tych taryf do naszego standardowego produktu zmiennego z gwarantowaną ceną bez dodatkowych kosztów”.

EDF Energy potwierdziło, że zawiesi opłaty za zrezygnowanie z umowy, dla tych którzy będą chcieli przejść ze stałej na standardową zmienną taryfę.

Rzecznik EDF powiedział: „Chcemy upewnić się, że wszyscy nasi klienci mogą skorzystać ze wsparcia rządu i zapewnić, że płacą uczciwą cenę za swoją energię, dlatego postanowiliśmy tymczasowo zawiesić opłaty za rezygnację dla tych, którzy przechodzą ze stałych do naszych standardowych taryf zmiennych”.


„Klienci, w tym ci korzystający ze stałych taryf, zobaczą swoje ceny automatycznie dostosowane, aby odzwierciedlały gwarancję cenową rządu i nie muszą nic robić”.

British Gas poinformował, że wszyscy jego klienci korzystający z fixów z wyższą stawką jednostkową niż EPG zostaną automatycznie przeniesieni na niższe stawki.

Zobacz też:


Rzecznik firmy powiedział: „Uważamy, że słuszne jest przeniesienie osób korzystających ze stałych taryf, które automatycznie skorzystałyby z rządowej gwarancji cen energii”.

„Jako odpowiedzialny dostawca musimy maksymalnie uprościć sprawy dla naszych klientów”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii spadł pierwszy śnieg w tym sezonie
 Czytaj następny artykuł:
W jaki sposób otrzymasz dodatek 400 GBP? Firmy energetyczne w UK wydały ważne oświadczenia