Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Minuta ciszy przed pogrzebem Elżbiety II. Dziś Narodowy Moment Refleksji w UK

Pamięć królowej Elżbiety II zostanie uczczona w całym kraju minutą ciszy w wieczór w przeddzień jej pogrzebu — ogłosił brytyjski rząd.

Narodowy Moment Refleksji odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 20.00, w wieczór poprzedzający Państwowy Pogrzeb i będzie uświetniony minutą ciszy.


Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zostali zaproszenia do wzięcia w nim udziału, aby opłakiwać odejście Jej Królewskiej Mości Elżbiety II i zastanowić się nad jej życiem i dziedzictwem.

Rząd wyjaśnił, że ciszę można odbyć prywatnie w domu, w gronie przyjaciół i rodziny, na progu domu lub na ulicy z sąsiadami, lub podczas lokalnie organizowanych uroczystości i czuwań.

Zachęca się do udziału grupy społeczne, kluby i inne organizacje z całego kraju, a osoby za granicą są również zachęcane do zachowania jednominutowej ciszy o godzinie 20:00 czasu lokalnego.

Pogrzeb zmarłej w czwartek królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek, 19 września o godzinie 11 londyńskiego czasu w Opactwie Westminsterskim, ale później trumna z jej ciałem zostanie złożona — już tylko w obecności najbliższej rodziny — w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze.


Na zakończenie państwowego nabożeństwa pogrzebowego w poniedziałek 19 września nastąpią dwie minuty ciszy. Będzie to miało miejsce około 11:55.

Aby oddać szacunek Jej Królewskiej Mości, ta cisza będzie przestrzegana we wszystkich budynkach rządowych Wielkiej Brytanii.

Również Heathrow podało, że wszystkie starty i lądowania w poniedziałek będą opóźnione o 15 minut przed i po dwuminutowej ciszy na koniec pogrzebu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pasażerowie Ryanair uwięzieni na lotnisku w UK przez 17 godzin z „bonami na żywność o wartości 3 GBP”
 Czytaj następny artykuł:
W Wielkiej Brytanii spadł pierwszy śnieg w tym sezonie