Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

6 mln osób w UK otrzyma dodatek w wysokości 150 GBP w tym tygodniu

Sześć milionów osób mieszkających w Wielkiej Brytanii otrzyma jednorazową płatność Cost of Living w wysokości 150 funtów, aby zrównoważyć rosnące rachunki za energię – a kolejne dodatki pojawią się w październiku.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii otrzymujący rentę inwalidzką lub Personal Independence Payments są uprawnieni do dodatkowej wypłaty 150 GBP z tytułu kosztów utrzymania.


Dodatek jest już wypłacany od 20 września i płatności są realizowane automatycznie, ale może minąć kilka dni, zanim pojawią się na kontach bankowych uprawnionych osób.

Według Biura Porad Obywatelskich ostateczne płatności mają zostać wysłane do wszystkich kwalifikujących się na początku października.

Płatności z wiązane z rosnącymi kosztami utrzymania otrzymuje obecnie wielu Brytyjczyków, aby poradzić sobie z rosnącymi cenami.

Niedawno rząd ujawnił, że osoby pobierające renty inwalidzkie i PIP otrzymają dodatkowe 150 funtów, aby pomóc im podczas gwałtownie rosnącej inflacji.


Osoby niepełnosprawne mają wyższe koszty utrzymania z powodu dodatkowych leków, sprzętu, opiekunów i konieczności włączenia ogrzewania.

Aby otrzymać gotówkę w wysokości 150 GBP, osoby te musiały zakwalifikować się do tej płatności przed 25 maja.

Dodatek do renty inwalidzkiej lub PIP w wysokości 150 funtów jest dodatkową płatnością niewpływającą na inne dodatki z tytułu rosnących kosztów utrzymania.

Zobacz też:


Według ankiety przeprowadzonej przez organizację charytatywną, zajmującą się zadłużeniem, Money Advice Trust, jedna na pięć dorosłych osób w Wielkiej Brytanii, zalega z co najmniej jednym rachunkiem za gospodarstwo domowe.

Badanie szacuje, że około 10,9 mln osób zalega z rachunkami.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
15-letni uczeń zamordowany przed szkołą w UK
 Czytaj następny artykuł:
Ponad 1300 aresztowań w Rosji po wybuchu protestów przeciwko rozkazowi mobilizacji