Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Stawka Living Wage w UK wzrosła do 10.90 GBP za godzinę. Jak to wpłynie na Twoje dochody?

Dobrowolna płaca realna została podniesiona wcześniej niż zwykle, aby zapewnić większe wsparcie finansowe setkom tysięcy pracowników podczas kryzysu kosztów utrzymania.

Fundacja Living Wage ogłosiła dziś nową stawkę godzinową Living Wage w Wielkiej Brytanii w wysokości 10.90 GBP za godzinę, co stanowi wzrost o 1 funta za godzinę.


Dla Londynu stawka ta wyniesie 11,95 £ za godzinę, co stanowi wzrost o 90 pensów za godzinę.

Living Wage jest minimalną stawką, która pozwala na godne życie w Wielkiej Brytanii.

Stawki, które są obliczane niezależnie na podstawie tego, ile ludzie muszą zarabiać, aby starczyło im na utrzymanie, są wyższe niż ustawowa płaca minimalna, która wynosi 9,50 GBP za godzinę dla dorosłych.

W całej Wielkiej Brytanii jest ponad 11 000 pracodawców, którzy zobowiązali się do zapewnienia pracownikom i płacenia co najmniej tej stawki za godzinę.


Fundacja podała, że ​​skorzysta na tym około 390 000 osób, które otrzymają podwyżkę w wysokości 2000 funtów rocznie na pracownika pełnoetatowego.

Wyjaśniono również, że nowe stawki Living Wage są teraz o 2700 funtów rocznie wyższe niż krajowa płaca minimalna dla pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin w Wielkiej Brytanii i prawie o 5000 funtów wyższa niż w Londynie.

Podwyżki zaczynają obowiązywać w czasie, gdy tempo inflacji jest najwyższe od 40 lat i wynosi ona prawie 10%.

Zobacz też:


Według dyrektor fundacji Katherine Chapman, 10,1% wzrostu realnego wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii stanowił największy do tej pory roczny wzrost.

„Przy tak szybkim wzroście kosztów życia miliony stoją tej zimy przed okropnym wyborem »ogrzewania lub jedzenia« – dlatego realna płaca, która pozwala na godne życie, jest ważniejsza niż kiedykolwiek” - powiedziała.

„Dzisiejsze nowe stawki zapewnią setkom tysięcy pracowników i ich rodzinom większe bezpieczeństwo i stabilność w tych niezwykle trudnych czasach” - dodała.


Fundacja poinformowała, że ​​liczba pracodawców płacących realną płacę wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat, a nowe duże firmy, które się na to zdecydowały to Royal Albert Hall, Aston University i ExCel Centre.

Dołączyły one do takich pracodawców jak Aviva, Everton FC, Ikea, Burberry i Lush oraz tysięcy mniejszych firm.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Rekordowa nagroda 200 000 GBP za pomoc w ujęciu zabójcy 9-letniej Olivii z UK
 Czytaj następny artykuł:
Dodatek 400 GBP został rozszerzony i otrzyma do więcej rodzin w UK