Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii zyskają 330 GBP. Rząd wycofuje podwyżkę NI od listopada

Brytyjski minister finansów Kwasi Kwarteng zapowiedział, że kwietniowa podwyżka składek na ubezpieczenie społeczne ma zostać cofnięta od 6 listopada.

Podwyżka, która została wprowadzona od kwietnia, spowodowała wzrost składek National Insurance (NI) o 1,25% w celu sfinansowania reformy opieki społecznej i NHS.


Były premier, Boris Johnson, twierdził, że nowa opłata zwiększy budżet o 36 miliardów funtów, z czego większość trafi bezpośrednio do NHS w ciągu najbliższych trzech lat, aby usunąć zaległości z pandemii Covid-19 i poprawić dostęp do opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii.

Minister finansów Kwarteng wydał dziś oświadczenie przed ogłoszeniem „mini-budżetu” w piątek.

Kwarteng potwierdził, że anuluje podwyżkę o 1,25 punktu procentowego nałożoną przez Rishiego Sunaka, gdy był ministrem finansów.

Kwarteng powiedział również, że zrezygnuje z planowanej składki na zdrowie i opiekę społeczną, która miała wejść w życie w kwietniu przyszłego roku, aby zastąpić podwyżkę składek na ubezpieczenie społeczne.


Powiedział, że pomoże to prawie 28 milionom ludzi zachować średnio dodatkowe 330 funtów z ich pieniędzy w przyszłym roku, podczas gdy 920 000 firm ma zaoszczędzić średnio prawie 10 000 funtów.

W czwartek rząd przedstawił w Izbie Gmin przepisy wprowadzające zmiany podatkowe.

Kwarteng powiedział: „Opodatkowanie naszej drogi do dobrobytu nigdy nie zadziałało. Aby podnieść standard życia dla wszystkich, musimy nie zahamowywać rozwoju naszej gospodarki”.

„Obniżenie podatku ma w tym zasadnicze znaczenie i niezależnie od tego, czy firmy ponownie inwestują uwolnioną gotówkę w nowe maszyny, niższe ceny w sklepach lub wyższe płace pracowników, odwrócenie opłaty pomoże im się rozwijać, jednocześnie pozwalając brytyjskiemu społeczeństwu otrzymać więcej zarobków na rękę” – dodał.


Ministerstwo Skarbu podało, że większość pracowników zauważy obniżkę składki na ubezpieczenie społeczne bezpośrednio w ich listopadowej wypłacie, chociaż niektórzy mogą dostać obniżkę z opóźnieniem w grudniu lub styczniu.

Zniesienie podwyżki pogorszy jednak budżet NHS i opieki społecznej, która walczy, aby uporać się z zaległościami, które narosły z powodu pandemii COVID.

Zobacz też:


Truss argumentowała jednak, że jej partia niesłusznie złamała zobowiązanie z manifestu wyborczego z 2019 r., aby nie podnosić podatków i powiedziała, że ​​dodatkowe fundusze można zebrać poprzez ogólne opodatkowanie.

Minister finansów potwierdził dziś, że finansowanie usług zdrowotnych i socjalnych zostanie utrzymane na takim samym poziomie, jak gdyby obowiązywała podwyżka.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Dokładna kwota, o jaką wzrośnie wynagrodzenie w UK od listopada
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania pogrążona w recesji. PKB spada, a stopy procentowe są najwyższe od 2008 r.