Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Mieszkańcy UK otrzymają kolejne 1100 GBP dotacji. Rząd rozważa nowe wsparcie kosztów utrzymania

Minister finansów Jeremy Hunt ogłosi w tym tygodniu jesienny budżet, w którym prawdopodobnie poinformuje o kolejnym wsparciu dla milionów najbiedniejszych gospodarstw domowych.

Jak podaje The Times, Hunt i premier Rishi Sunak ma przyjąć oficjalne zalecenie zwiększenia płac o prawie 10 procent, co zapewni podwyżkę minimalnej płacy z 9,50 funta za godzinę do około 10,40 funta za godzinę.


Według The Times ze wzrostu minimalnego wynagrodzenia skorzysta 2,5 mln osób.

Jednak oprócz tej podwyżki rząd rozważa wprowadzenie dodatkowego wsparcia dla najbiedniejszych gospodarstw domowych.

Wśród innych rozważanych środków są kolejne płatności z tytułu kosztów utrzymania dla ośmiu milionów gospodarstw domowych o wartości do 1100 funtów.


Składają się na nie:

  • Płatności w wysokości 650 funtów dla osób otrzymujących świadczenia uzależnione od dochodów, np. Universal Credit.
  • 150 funtów dla osób otrzymujących rentę inwalidzką
  • 300 funtów dla gospodarstw domowych emerytów
Plany rozszerzające dotychczasowe wsparcie spowodują, że część gospodarstw będzie korzystać ze wszystkich trzech płatności.

Wszystkie gospodarstwa domowe będą jednak nadal musiały liczyć się ze znacznym wzrostem średnich rachunków za energię, ponieważ rząd zwiększy gwarancję ceny energii ze średnio 2500 funtów do nawet 3100 funtów od kwietnia.

To podejście będzie kosztować rząd miliardy. Według regulatora energii Ofgem średnie rachunki osiągnęłyby w kwietniu 4 006 funtów bez gwarancji ceny energii.

Zobacz też:


Premier i kanclerz Jeremy Hunt powiedzieli, że priorytetem będą najbiedniejsi i że gospodarstwa domowe o średnich dochodach i zamożniejsze zapłacą cenę podwyżek podatków w jesiennym oświadczeniu.

Zgodzili się też na zwiększenie emerytur i świadczeń zgodnie z inflacją, co będzie kosztować 11 miliardów funtów i będzie wymagało głębszych cięć wydatków i większych podwyżek podatków w innych miejscach, aby zrównoważyć finanse.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Cena keczupu Heinz wzrosła o 91 pensów. Co jeszcze podrożało w UK?
 Czytaj następny artykuł:
Płace w Wielkiej Brytanii wzrosły bardziej niż oczekiwano


Global Centre

Gorące Tematy

Boksy reklamowe