Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dziś ruszają wypłaty dodatku 600 GBP. Wsparcie ma pomóc w opłaceniu rachunków w UK

Od dziś emeryci w Wielkiej Brytanii zaczną otrzymywać do 600 funtów dodatku na swoje konta bankowe. Ma on pomóc im w opłaceniu rachunków za energię.

Ponad 11,6 miliona emerytów otrzyma Winter Fuel Payment w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.


Tegoroczne płatności zostały zwiększone o dodatkowe 300 GBP na gospodarstwo domowe emerytów w związku z rosnącymi kosztami utrzymania.

Każdy, kto się kwalifikuje do otrzymania Winter Fuel Payment, otrzyma również 300 funtów dodatku na rachunki za energię dla emerytów.

Zobacz też:


W sumie osoby kwalifikujące się do tych pieniędzy otrzymają przelewy od 250 do 600 funtów, w zależności od daty urodzenia i okoliczności.

Zdecydowana większość płatności będzie automatyczna, a każdy, kto nie otrzyma ich do 13 stycznia, powinien skontaktować się z rządowym Winter Fuel Payment Centre.

Minister pracy i emerytur Mel Stride powiedział, że ministrowie „chcą zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć emerytów, którzy często są najbardziej narażeni na wyższe koszty”.


„Dlatego zapewniamy wszystkim gospodarstwom domowym emerytów dodatkowe 300 funtów oprócz zimowych płatności paliwowych na ogrzanie ich domów i utrzymanie ciepła tej zimy” – powiedział.

„Ta dodatkowa płatność to tylko część szerszego pakietu wsparcia, który zapewniamy, aby pomóc w opłacaniu rosnących rachunków, będzie on też zawierał największy wzrost emerytur państwowych w historii” - dodał.

Płatność pojawi się na kontach z numerem referencyjnym zaczynającym się od numeru ubezpieczenia społecznego osoby, po którym następuje „DWP WFP” dla osób w Wielkiej Brytanii lub „DFC WFP” dla osób w Irlandii Północnej

Tymczasem osoby otrzymujące Working Tax Credits i Child Tax Credits otrzymają od dziś dopłatę w wysokości 324 GBP bezpośrednio z HMRC.


HMRC automatycznie dokona drugiej płatności kosztów utrzymania na to samo konto bankowe, na które wnioskodawcy otrzymują ulgi podatkowe.

Osoby uprawnione nie muszą nic robić, aby otrzymać tę płatność.

Jeśli płatność nie dotrze do 7 grudnia i uważasz, że powinieneś otrzymać pieniądze, skontaktuj się z HMRC, aby zgłosić zaginięcie.

HMRC prosi wszystkich o poczekanie do tej daty, aby ich bank, towarzystwo budowlane lub kasa kredytowa miały czas na przetworzenie płatności.


Płatność z HMRC pojawi się na wyciągu bankowym jako „HMRC COLS”, a departament przypomina wszystkim, że nie muszą się o nią ubiegać.

Jeśli ktoś skontaktuje się z Tobą telefonicznie, SMS-em lub e-mailem, mówiąc inaczej, najprawdopodobniej jest to oszustwo – poinformowało HMRC.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Znowu tanie bilety w Ryanair. Kolejna wyprzedaż z okazji Black Friday
 Czytaj następny artykuł:
Zakłócenia w podróżach w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie


Global Centre

Gorące Tematy

Boksy reklamowe