Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tesco założyło urządzenia zabezpieczające na mleku wartym 1,65 GBP

W poniedziałek osoby robiące zakupy w Tesco Extra w wiosce Pool w Kornwalii ze zdziwieniem odkryły, że większość kartonów mleka miała plastikową etykietę zabezpieczającą przed kradzieżą.

Historia została opisana przez Cornwall Live, który poinformował, że supermarket oznakował większość swojego mleka.


Zdjęcie zrobione przez dziennikarza dla gazety pokazuje urządzenia zwykle zarezerwowane dla droższych artykułów, takich jak ubrania czy alkohol, umieszczone na dwulitrowym mleku, które zwykle kosztuje 1,65 funta.

Lokalna gazeta poinformowała, że ​​rozumie, że sklep ucierpiał z powodu kradzieży mleka, co może być spowodowane obecnym kryzysem kosztów utrzymania.

Jeden z klientów, który był w sklepie, powiedział: „Na początku nie mogłem w to uwierzyć i pomyślałem, że to jakiś żart lub pomyłka”.

„Podsłuchałem jednak, jak członek personelu powiedział innemu klientowi, że doszło do wielu kradzieży mleka i że to był ich sposób na powstrzymanie tego procederu”.


Informacja szybko obiegła media i odniosło się do niej Tesco, twierdząc, że przyczyną etykiet zabezpieczających był „błąd ludzki” popełniony przez członka personelu.

Jak poinformował sklep, etykiety zabezpieczające, które zostały zamieszczone na niewielkiej ilości mleka, zostały już usunięte.

Rzecznik Tesco powiedział: „Nie mamy polityki umieszczania etykiet zabezpieczających na świeżym mleku”.

Zobacz też:


„Bardzo mała ilość mleka została dziś nieprawidłowo oznaczona w naszym sklepie Redruth Extra i te etykiety zostały już usunięte. Przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

We wrześniu Tesco informowało, że ma wzmocnić swoje zabezpieczenia i nałożyć tagi na żywność, aby powstrzymać falę „zdesperowanych” złodziei sklepowych wywołaną kryzysem kosztów utrzymania.


Prezes Tesco, John Allan, ujawnił wtedy, jak „zdesperowani ludzie szukają środków”, gdy koszty rosną.

Stwierdził, że na droższą żywność będzie nakładane więcej zabezpieczeń i dodatkowo w niektórych supermarketach przy drzwiach stanie więcej strażników, aby spróbować powstrzymać kradzieże.

Jak powiedział John Allan, zwiększone zostanie bezpieczeństwo w tych sklepach, które są najbardziej narażone na kradzieże sklepowe i będzie to robione wybiórczo.

-
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ostrzeżenie pogodowe w UK. Kraj czekają silne wiatry i ulewy
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski dostawca płaci 4.27 GBP za godzinę zmniejszenia zużycia energii


Global Centre

Gorące Tematy

Boksy reklamowe