Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Alert energetyczny: Dziś możliwe przerwy w dostawie prądu w UK

W poniedziałek rano ogłoszono, że usługa Demand Flexibility Service (DFS), której celem jest unikanie przerw w dostawie prądu, mogłaby zostać wprowadzona dziś po raz pierwszy w celu zmniejszenia spodziewanego obciążenia sieci energetycznej.

W ramach programu gospodarstwa domowe, które zgłosiły się do inicjatywy, otrzymują wynagrodzenie za nieużywanie takich rzeczy jak piekarniki elektryczne, zmywarki do naczyń i suszarki bębnowe w określonych godzinach.


Dzieje się tak, ponieważ francuskie elektrownie jądrowe nie będą w stanie poradzić sobie z popytem.

Operator systemu National Grid powiedział, że rozważa pierwsze uruchomienie usługi Demand Flexibility Service, która ma na celu uniknięcie przerw w dostawie prądu, jednak ostatecznie z tego zrezygnował.

Sieć energetyczna Wielkiej Brytanii zwykle opiera się na imporcie z Francji w miesiącach zimowych, aby uzupełnić wszelkie niedobory w produkcji energii elektrycznej.

Jednak francuski przemysł energii jądrowej, który odpowiada za około 75% jego zwykłej produkcji energii elektrycznej, jest w rozsypce.

Ponad połowa reaktorów zarządzanych przez państwową firmę energetyczną EDF została zamknięta z powodu konserwacji i problemów technicznych.


Zaostrza to kryzys energetyczny w całej Europie, kiedy kraje zmagają się z chłodniejszymi miesiącami.

Dzieje się tak dlatego, że kontynent nie ma typowych dostaw gazu z Rosji z powodu wojny Moskwy z Ukrainą.

Octopus Energy jest zdecydowanie najaktywniejszym dostawcą energii, który już przetestował program DFS.

Firma wcześniej opublikowała dane pokazujące, że jej klienci pomogli zmniejszyć zapotrzebowanie o ponad 100 megawatów podczas obu testów.

Inne opcje dostępne dla National Grid w zakresie racjonowania energii obejmują żądanie zamknięcia niekrytycznych fabryk.


W najpoważniejszych okolicznościach, jeśli energia gazowa znalazłaby się pod presją, a inne sposoby jej wytwarzania nie nadałyby równowagi, mogłyby zostać wprowadzone planowane trzygodzinne przerwy w dostawie prądu.

National Grid na początku wczorajszego dnia informował, że dziś może zostać wprowadzona usługa Demand Flexibility Service (DFS), której celem jest unikanie przerw w dostawie prądu.

Jednak po południu podał, że nie wdroży swojego programu zapobiegania przerwom w dostawie prądu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Dwie trzecie dorosłych w UK martwi się, że nie stać ich na świąteczny obiad
 Czytaj następny artykuł:
Groźna choroba zakaźna wykryta u 50 nielegalnych imigrantów w UK