Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wypłaty zasiłku na dzieci wzrosną w przyszłym roku – oto nowe stawki Child Benefit

HM Revenue and Customs (HMRC) opublikował proponowane nowe tygodniowe stawki płatności dla osób ubiegających się o zasiłek na dziecko Child Benefit lub zasiłek opiekuńczy, które wejdą w życie w przyszłym roku.

Wytyczne zostały wydane po niedawnym jesiennym oświadczeniu kanclerza Jeremy'ego Hunta, w którym potwierdził, że emerytura państwowa i świadczenia zostaną podwyższone o 10,1% od kwietnia 2023 r.


Child Benefit to świadczenie wypłacane osobom w Wielkiej Brytanii, które są odpowiedzialne za wychowanie dziecka w wieku poniżej 16 lat lub młodej osoby w wieku poniżej 20 lat, jeśli nadal kształcą się w pełnym wymiarze godzin lub uczestniczą w określonych zatwierdzonych kursach szkoleniowych.

Świadczenie jest wypłacane co cztery tygodnie, w poniedziałek lub we wtorek i nie ma ograniczeń co do liczby dzieci, o które rodzic lub opiekun może się ubiegać.

Jest to również zasiłek zależny od dochodów, jednak dochód poniżej 50 000 GBP i oszczędności nie mają wpływu na kwotę otrzymywaną przez daną osobę i nie trzeba opłacać żadnych składek na ubezpieczenie społeczne, aby je otrzymać.

Istnieją dwie stawki zasiłku na dziecko: stawka za najstarsze lub jedyne dziecko oraz stawka za kolejne dzieci.

Aktualne stawki tygodniowe

  • Najstarsze lub jedyne dziecko - 21,80 £
  • Dodatkowe dzieci - 14,45 £

Nowe stawki tygodniowe — od kwietnia 2023 r

  • Najstarsze lub jedyne dziecko - 24,00 £
  • Dodatkowe dzieci - 15,90 £

Ile wynosi podwyżka?

Jest to wzrost odpowiednio o 2,20 GBP i 1,45 GBP tygodniowo i oznacza, że ​​nowe, regularne czterotygodniowe płatności wyniosą 96,00 GBP na najstarsze lub jedyne dziecko (wzrost o 8,80 GBP) i 63,60 GBP na każde dodatkowe dziecko (wzrost 7,60 GBP).

Oznacza to, że w następnym roku budżetowym rodzice otrzymają odpowiednio dodatkowe 114,40 GBP i 75,40 GBP.

Jak zarobki wpływają na Child Benefit?

Każdy może ubiegać się o zasiłek na dziecko, jeśli jest odpowiedzialny za dziecko, ale zarobki mogą mieć wpływ na wypłaty.


Jeśli wnioskodawca lub jego partner zarabia więcej niż 50 000 funtów rocznie, będą musieli zwrócić część zasiłku na dziecko jako podatek dochodowy.

Jeden procent rodzinnego zasiłku na dziecko będzie musiał zostać zwrócony za każde 100 GBP zarobione powyżej 50 000 GBP rocznie.

Jeśli wnioskodawca w ciągu roku zarobi ponad 60 000 funtów, cały zasiłek na dziecko będzie musiał zostać zwrócony.

Stawki zasiłku opiekuńczego od kwietnia 2023 r

Nowa tygodniowa stawka zasiłku dla opiekuna wyniesie 20,40 GBP – wzrost o 1,85 GBP w stosunku do obecnej stawki 18,55 GBP.

Zasiłek jest również wypłacany co cztery tygodnie, co oznacza, że ​​płatności wzrosną z 74,20 GBP do 81,60 GBP.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Monety 50 pensów warte nawet 1500 GBP. Sprawdź, czy masz je w portfelu
 Czytaj następny artykuł:
Błąd laboratorium testowego Covid-19 mógł doprowadzić do śmierci 20 osób