Wiadomości
Kolejne dziecko w UK zmarło z powodu paciorkowca
Śmierć ucznia w Penarth w Walii została potwierdzona w czwartek przez Victoria Primary School i Vale of Glamorgan Council.
Doszło do niej zaledwie tydzień po śmierci sześciolatka w Anglii, który również został zarażony tą samą bakterią.
We wspólnym oświadczeniu wydanym wczoraj szkoła i rada poinformowały, że uczeń „tragicznie zmarł po zarażeniu się paciorkowcem A”.
Jak podano „jest mało prawdopodobne, że wpłynie to na innych uczniów”.
Według brytyjskich mediów do śmierci doszło z powodu inwazyjnego zakażenia paciorkowcem grupy A (iGAS).
Paciorkowiec A jest powszechną infekcją, która powoduje anginę, zapalenie migdałków, lub szkarlatynę.
Bakteria – czasami nazywana anginą paciorkowcową – zwykle powoduje ból gardła lub wysypkę skórną i jest przenoszona przez kontakt fizyczny, lub drogą kropelkową podczas kichania, lub kaszlu.
W bardzo rzadkich przypadkach infekcja może stać się inwazyjna i dostać się do części ciała, w których normalnie nie występują bakterie, co może być poważne.
Oficjalne statystyki brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) pokazują, że na każde 100 000 przypadków szkarlatyny u 3,1 osoby rozwinie się iGAS.
Według najnowszych danych wskaźnik iGAS dla dzieci w wieku od jednego do dziewięciu lat jest w tym roku wyższy niż przed pandemią Covid-19.
Naukowcy sugerują, że lockdowny wprowadzone podczas pandemii Covid-19 zatrzymały rozprzestrzenianie się innych chorób sezonowych, przez co dzieci nie nabrały odporności na powszechne infekcje.
Czytaj poprzedni artykuł: Już czworo dzieci zmarło z powodu zakażenia paciorkowcem w UK | Czytaj następny artykuł: Ceny świątecznych indyków w UK mogą wzrosnąć nawet dwukrotnie |
Gorące Tematy
Aldi wprowadza duże zmiany we wszystkich 990 sklepach w UK. Zakupy warte…
Alert pogodowy dla Anglii. Nadchodzą mrozy
Zielona kometa widoczna z UK. Taka szansa zdarza się tylko raz w życiu
Tą sprawą żyje cała Wielka Brytania. Wystarczyło 25 minut, aby matka 2 d…
Rząd wydaje ostrzeżenie „nie rezerwuj biletów” i wzywa Brytyjczyków do s…