Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Alerty pogodowe Wielkiej Brytanii. Śnieg i lód na drogach. Temperatura spadła do -9,8 °C

Met office po raz kolejny wydało żółte ostrzeżenia pogodowe przed lodem i śniegiem obejmujące znaczną część zachodniej Anglii i duże części Walii.

Ostrzeżenia będą obowiązywać do dzisiejszego południa, biuro meteorologiczne twierdzi, że przelotne opady śniegu i oblodzone odcinki drogi mogą powodować zakłócenia.


Żółte ostrzeżenie pogodowe obejmujące południową Anglię będzie obowiązywać do godziny 10:00, a lód prawdopodobnie spowoduje trudne warunki jazdy.

Znaczna część Irlandii Północnej i północnej Szkocji jest również objęta żółtymi ostrzeżeniami.

Dziś ludzie w wielu częściach kraju zarówno na północy, jak i na południu obudzili się i zobaczyli, że drogi i ogrody są pokryte białym puchem.

Również w Birmingham spadł śnieg, co może spowodować zakłócenia podczas dojazdu do pracy w porannych godzinach szczytu.

Met Office poinformowało, że dzisiejszej nocy prawdopodobnie zostaną wydane kolejne ostrzeżenia pogodowe dotyczące śniegu i lodu.


Wczorajszy poranek był jak dotąd najzimniejszym w roku z „mnóstwem zimowych zagrożeń w ciągu dnia”.

Temperatura spadła do -9,8°C w wiosce Topcliffe w North Yorkshire.

Prognozy ostrzegają, że temperatury w niektórych częściach Wielkiej Brytanii mogą pozostać poniżej średniej do przyszłego tygodnia, i należy spodziewać się mrozów.

Kierowcy w Wielkiej Brytanii zostali ostrzeżeni, aby podróżowali tylko wtedy, gdy jest to „absolutnie konieczne” po tym, jak mroźne warunki pogodowe spowodowały dziesiątki wypadków.

Policja w Avon i Somerset otrzymała ponad 100 zgłoszeń o wypadkach drogowych w ciągu kilku godzin w poniedziałek wieczorem, z których większość była spowodowana „niebezpiecznymi warunkami jazdy”.


Rod Dennis z RAC powiedział, że po zeszłotygodniowych powodziach „teraz lód stanowi największe zagrożenie dla kierowców”.

Ostrzegł kierowców, zwłaszcza tych korzystających z wiejskich dróg, aby zachowali ostrożność i zwolnili.

„Chociaż tegotygodniowe ochłodzenie będzie znacznie krótsze niż mroźne warunki, które obserwowaliśmy w grudniu i które doprowadziły do najbardziej pracowitego tygodnia RAC w historii, nadal spodziewamy się dużego wzrostu liczby awarii” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Ważne ostrzeżenie dotyczące kuponów w wysokości 500 GBP do Tesco i Asda
 Czytaj następny artykuł:
Polka i jej 4-letnia córka śmiertelnie potrącone przez samochód w drodze do przedszkola w UK