Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ewakuacja szpitala w Leeds po znalezieniu podejrzanej paczki

Mężczyzna został aresztowany przez policję antyterrorystyczną po tym, jak potencjalnie podejrzana paczka wywołała ewakuację na oddziale położniczym szpitala.

Służby ratownicze, w tym specjaliści wojskowi i jednostka saperska, zostały wezwane w piątek rano do skrzydła Gledhow szpitala St. James' Hospital w Leeds.


W tej części szpitala odbywa się większość szpitalnych usług położniczych, a także niektórych usług związanych z oddychaniem.

Ludzie zostali poproszeni o unikanie wejścia do skrzydła położniczego, a po ewakuacji niektórych obszarów oddziału miejsce ogrodzono kordonem policyjnym.

Policja poinformowała, że w związku z incydentem aresztowany został 27-letni mężczyzna z Leeds.


W oświadczeniu Leeds Teaching Hospitals NHS Trust powiedział: „Kordon został wprowadzony jako środek zapobiegawczy w celu zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i współpracujemy z policją w celu ewakuacji niektórych oddziałów szpitala, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym pacjentom i personelowi”.

„Pacjenci są proszeni o przychodzenie na wizyty do szpitala jak zwykle, chyba że ktoś się z nimi skontaktuje i poprosi, aby nie przychodzili”.

„Odwiedzanie pacjentów przebywających obecnie w skrzydle Gledhow i skrzydle Lincoln w szpitalu St. James's jest zawieszone do czasu uzyskania dodatkowych informacji”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Pełna lista najlepszych i najgorszych dostawców energii w UK. Na którym miejscu jest Twój?
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair ogłasza sześć nowych tras z Wielkiej Brytanii