Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miliony mieszkańców w UK otrzymają przedostatnią ratę dodatku 400 GBP. W 2023 roku rachunki znów wzrosną

Kluczowy dodatek na pokrycie rachunków za energie po raz kolejny zostanie wypłacony dla milionów rodzin w lutym.

Najnowsza zniżka na rachunki za energię pojawi się na kontach bankowych wszystkich odbiorców energii w Wielkiej Brytanii lub zostanie zastosowana za pomocą kuponów w ciągu kilku dni.


Jednak gospodarstwa domowe zostały ostrzeżone, aby przygotować się na szok, gdy rządowy program wsparcia zakończy się w marcu oraz ceny energii ponownie wzrosną w kwietniu.

Wsparcie pomogło częściowo chronić rodziny przed bezprecedensowymi kosztami gazu i elektryczności, ale ludzie mogą spodziewać się szoku, gdy będą sprawdzać swoje rachunki w kwietniu.

Program oferujący dodatek 400 GBP obniżył rachunki za energię o 67 lub 66 funtów miesięcznie od października, co oznacza, że ​​koszty, choć wciąż wysokie, nie były tak ogromne.


Pomoc, jednak zakończy się w marcu, a mieszkańcy Wielkiej Brytanii muszą się też liczyć z kolejnym wzrostem rachunków za energię, gdy gwarancja cen energii zostanie osłabiona w kwietniu.

Rodziny zatem muszą się przygotować na podwójny szok w kwietniu, ponieważ nie tylko skończy się obniżka rachunków za energię, ale także rządowa gwarancja ceny energii zostanie zwiększona.

W tej chwili, w ramach rządowej gwarancji cen energii (EPG), rachunki są ograniczone do 2500 GBP rocznie dla gospodarstwa domowego o średnim poziomie zużycia.

Od kwietnia 2023 r. gwarancja ceny energii będzie kontynuowana, ale po wyższej cenie 3000 GBP, która będzie obowiązywała do końca marca 2024 r.


Należy zauważyć, że każde gospodarstwo domowe płaci za energię, którą zużywa, więc jeśli ktoś zużywa jej więcej lub mniej niż przeciętne gospodarstwo domowe, zapłaci odpowiednio więcej lub mniej.

Według Ofgem przeciętne brytyjskie gospodarstwo domowe liczy 2-4 osoby i zużywa 2900 kWh energii elektrycznej i 12 000 kWh gazu.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
HMRC wydało pilne ostrzeżenie. Miliony osób w UK mają niecały tydzień na złożenie zeznań podatkowych
 Czytaj następny artykuł:
Tragiczna pomyłka lekarzy w UK. Dziewczynce amputowano wszystkie kończyny po błędnej diagnozie