Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

British Gas, E.On, EDF, Octopus i OVO oferują do 1500 GBP dotacji na opłacenie rachunków w UK

Dostawcy energii, w tym British Gas, E.On, EDF, Octopus i OVO, oferują nawet do 1500 GBP dotacji, osobom mającym problemy z opłaceniem rachunków.

Już od kwietnia zmiana gwarancji ceny energii w Wielkiej Brytanii i zakończenie wypłacania dodatku w wysokości 400 GBP znacznie wpłynie na finanse wielu gospodarstw domowych w całym kraju.


Oba wsparcia zostały wprowadzone jako środek tymczasowy w celu ochrony płatników rachunków za energię przed znacznymi podwyżkami hurtowych cen energii.

Dostawcy mają ograniczone kwoty, które mogą pobierać za jednostkę gazu i energii elektrycznej, a limit został początkowo ustalony na 2500 funtów dla przeciętnego brytyjskiego gospodarstwa domowego, które zużywa 2900 kWh energii elektrycznej i 12 000 kWh gazu.

Zostanie on podwyższony o 500 GBP od kwietnia 2023 r. wraz z wprowadzeniem nowego pułapu cenowego w wysokości 3000 GBP.

Chociaż jest to znacznie lepsze niż kwota, którą gospodarstwa domowe zapłaciłyby bez wsparcia ze strony rządu, nadal oznacza to, że rachunki za energię staną się droższe.


Będzie to też znaczący cios dla gospodarstw domowych, które już mają problemy z opłaceniem rachunków i mogą już mieć zaległości w płatnościach.

Mimo zmniejszenia pomocy rządowej istnieją inne formy wsparcia gospodarstw domowych w uregulowaniu zadłużenia energetycznego.

Citizens Advice zauważa: „Możesz uzyskać pomoc, jeśli masz trudności z opłaceniem rachunków za energię lub doładowaniem licznika przedpłat”.

„Możesz skorzystać ze wsparcia, dotacji i pomocy oferowanych przez rząd i dostawców energii”.

Jeśli masz dług u swojego dostawcy energii, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to skontaktować się z nim, aby przejrzeć dostępne opcje.


Istnieje szansa, że ​​będziesz w stanie skonfigurować plan płatności w ramach swoich środków.

Wielu dostawców ma też własne dotacje i fundusze wsparcia, mające pomóc swoim klientom.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli Twój dostawca nie jest wymieniony poniżej, nadal możesz otrzymać dotację od British Gas Energy Trust, która może zapewnić wsparcie finansowe niezależnie od tego, czy jesteś klientem British Gas, czy nie.

Oto zestawienie wszystkich dostawców oferujących dotacje swoim klientom:

Zobacz też:

Jak się ubiegać o dotację?


Aby ubiegać się o dotację, przygotuj się na podanie we wniosku szczegółowych informacji o swojej osobistej sytuacji finansowej.

Niektórzy dostawcy mogą poprosić o dodatkowe informacje lub mieć dodatkowe wymagania przed złożeniem wniosku, takie jak uzyskanie porady od oficjalnego doradcy ds. zadłużenia.

W takim przypadku konieczne będzie znalezienie doradcy przy pomocy lokalizatora na stronie internetowej Money Helper.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
W przyszłym tygodniu podwyżki opłat za brytyjski paszport
 Czytaj następny artykuł:
Kierowca otrzymał 195 GBP grzywny, ponieważ wjechał na pas dla autobusów, aby przepuścić policyjną furgonetkę