Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Hongkong rozda 500 000 biletów lotniczych. Jak zdobyć darmowy bilet?

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać darmowy lot do Hongkongu, ponieważ miasto chce ponownie ożywić swój sektor turystyczny.

Począwszy od przyszłego miesiąca, Hongkong rozda całkowicie za darmo 500 000 biletów lotniczych, o łącznej wartości 220 milionów funtów.


Chętni do wzięcia udziału w akcji powinni odwiedzić stronę World of Winners po 1 marca, aby wpisać swoje nazwiska do loterii biletów lotniczych.

Bilety będą rozdawane w trzech falach, przy czym najpierw w kolejce będą uczestnicy z Azji Południowo-Wschodniej, następnie mieszkańcy Chin kontynentalnych, a dopiero na końcu od 1 maja reszta świata.

W ostatnich miesiącach miasto zniosło ograniczenia w podróżowaniu związane z Covid-19, w tym obowiązkową izolację po przyjeździe, co oznacza, że ​​podróże są o wiele łatwiejsze.

Oprócz bezpłatnych biletów turyści mogą otrzymać inne gadżety w ramach kampanii „Hello Hong Kong” o łącznej wartości 1,6 miliarda funtów.

Odwiedzający otrzymają milion kuponów o wartości ponad 100 HKD (10,30 GBP).


Można za nie uzyskać zniżki na jedzenie, napoje, transport, hotele, sklepy i atrakcje.

Według Time Out Hong Kong będą one rozdawane w punktach informacji turystycznej zlokalizowanych na czterech przejściach granicznych od godziny 17:00 2 lutego.

Sektor turystyczny w Hongkongu został całkowicie spustoszony przez pandemię koronawirusa.

W 2019 roku miasto odwiedziło 56 milionów odwiedzających – ponad siedmiokrotnie więcej niż liczba ludności.

Jednak z powodu surowych ograniczeń Covid-19, w ciągu ostatnich trzech lat, liczba ta spadła prawie do zera.


Według wstępnych danych rządowych PKB Hongkongu w ubiegłym roku spadł o 3,5 procent w stosunku do 2021 roku.

Teraz gdy wjazd do miasta został ułatwiony, a turyści mają tam wiele rzeczy do zrobienia.

Świetnym sposobem na spędzenie popołudnia jest kultowa przejażdżka Peak Tram na szczyt Victoria Peak, skąd można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na miasto.

Zobacz też:


Alternatywnie, można spędzić dzień w Disneylandzie lub wybrać się na zakupy do ekskluzywnej dzielnicy handlowej Hongkongu, w tym Causeway Bay i Tsim Sha Tsui.

Spędzenie wieczoru na rejsie wzdłuż Victoria Harbour to doskonały sposób na podziwianie kultowej panoramy wyspy Hongkong, a następnie podziwianie największego na świecie posągu siedzącego Buddy z brązu, który stoi na szczycie wzgórza na wyspie Lantau.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Setki zabitych po trzęsieniu ziemi o sile 7,8 w skali Richtera, które nawiedziło Turcję i Syrię
 Czytaj następny artykuł:
Sześć sposobów na zdobycie darmowej lub taniej żywności w supermarketach w Anglii