Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, EasyJet i Jet2 wydały ostrzeżenie dla pasażerów lecących do unijnego kraju

EasyJet, Ryanair i Jet2 ostrzegły pasażerów przed opóźnieniami w związku ze strajkami we Francji.

Strajki generalne na lotniskach we Francji potrwają do piątku, 10 marca.


Oznacza to, że loty do lub przez francuską przestrzeń powietrzną mogą być opóźnione.

Rząd przygotowuje się na największe zakłócenia i strajki w wielu sektorach, planowane są protesty w miastach w całej Francji przeciwko ustawie emerytalnej.

Strajki Służby Ruchu Lotniczego rozpoczęły się wczoraj i zakończą w piątek o 5:00.

Ryanair

W oświadczeniu Ryanair poinformował: „Z powodu strajku kontroli ruchu lotniczego we Francji spodziewamy się możliwych odwołań lub opóźnień lotów do/z Francji w dniach 7 i 8 marca”.

„Pasażerowie, których to dotyczy, zostaną powiadomieni tak szybko, jak to możliwe”.


„Ryanair radzi wszystkim pasażerom, aby monitorowali aplikację Ryanair i stronę internetową Ryanair w celu uzyskania najnowszych aktualizacji dotyczących ich lotu”.

„Przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane strajkiem kontroli ruchu lotniczego we Francji, który jest całkowicie poza kontrolą Ryanair”.

easyJet

EasyJet poinformował: „Spodziewamy się opóźnień i pewnych zakłóceń z powodu akcji protestacyjnej, dlatego radzimy wszystkim klientom, aby sprawdzili status swojego lotu w naszym systemie śledzenia lotów w naszej aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej”.

„Należy również pamiętać, że strajk może mieć wpływ na usługi transportu publicznego”.


„Zalecamy wszystkim klientom, aby przeznaczyli dużo dodatkowego czasu na dotarcie na lotnisko i rozważenie alternatywnych opcji transportu, jeśli to możliwe”.

„Chociaż ta sytuacja jest poza naszą kontrolą, chcielibyśmy przeprosić wszystkich pasażerów, których to dotyczy, za spowodowane niedogodności. Skontaktujemy się z klientami, których to dotyczy, bezpośrednio za pośrednictwem poczty e-mail i SMS-ów”.

Jet2

W oświadczeniu Jet2 poinformował: „Loty do lub przez francuską przestrzeń powietrzną mogą być opóźnione”.

„Jeśli dotyczy to Ciebie, zapewniamy, że postaramy się ograniczyć wszelkie zakłócenia do minimum. Przybądź na lotnisko co najmniej dwie godziny przed czasem odlotu. Odprawa kończy się 40 minut przed planowanym czasem odlotu”.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania pokryta śniegiem. Ma padać do końca tygodnia
 Czytaj następny artykuł:
Alert energetyczny w UK. Elektrownie węglowe postawione w stan gotowości