Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Setki osób utknęło w nocy na autostradzie M62 po zamieciach śnieżnych w UK

Obfite opady śniegu i silne wiatry sprawiły, że niektóry autostrady się zatrzymały w nocy, a setki kierowców utknęło w swoich samochodach w mroźnych warunkach.

Ruch na M62 został wstrzymany we wczesnych godzinach piątkowego poranka z powodu obfitych opadów śniegu w okolicy.


National Highways: North-West poinformowało, że w pewnym momencie korki na M62 w kierunku wschodnim między Rochdale i Saddleworth rozciągnęły się na około osiem mil.

Kelly-Marie Prentice, która utknęła na autostradzie przez sześć godzin, powiedziała Sky News, że były tam „setki, jeśli nie tysiące” innych pojazdów.

Jak podało Sky News, ludzie wjeżdżali na zamknięte pasy i pobocze, co uniemożliwiało pojazdom ratowniczym i pługom śnieżnym przedostanie się, aby udrożnić drogę.


Kobieta powiedziała, że ​​udało im się utrzymać ogrzewanie w samochodzie i zabrali ze sobą płaszcze i koce, więc byli dobrze przygotowani.

Kilka dróg w Walii zostało również zamkniętych z ostrzeżeniami o „niezwykle trudnych warunkach drogowych” w północnych i centralnych obszarach.

Met Office wydało trzy żółte ostrzeżenia dla północnej Anglii, Midlands, Północnej Walii i Irlandii Północnej, gdzie spodziewane są „znaczące zakłócenia” w transporcie i dostawach energii.


Cztery żółte ostrzeżenia przed śniegiem obejmują również większą część kraju, z wyjątkiem południowo-wschodniej Anglii i zachodniej Szkocji.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Sztorm Larisa uderzył w Wielką Brytanię. Przyniósł wichury i zamiecie śnieżne
 Czytaj następny artykuł:
Szkoły w UK zamykane z powodu śniegu i lodu na drogach