Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ceny domów w Wielkiej Brytanii odnotowały największy roczny spadek od 2009 roku

Ceny domów w Wielkiej Brytanii spadły w marcu o 3,1% rok do roku, co oznacza największy roczny spadek od lipca 2009 r., podało Nationwide Building Society.

Liczby pokazały również miesięczny spadek cen o 0,8%.


Średnia cena domu w Wielkiej Brytanii w marcu wyniosła 257 122 funty.

Robert Gardner, główny ekonomista Nationwide, powiedział: „Rynek mieszkaniowy osiągnął w ubiegłym roku punkt zwrotny w wyniku zawirowań na rynku finansowym, które nastąpiły po minibudżecie”.

„Od tego czasu aktywność pozostaje przytłumiona – liczba kredytów hipotecznych zatwierdzonych na zakup domu jest niska i wyniosła 43 500 przypadków w lutym, prawie 40% poniżej poziomu rok temu”.


„Rynek będzie miał trudności z odzyskaniem dużej dynamiki w najbliższym czasie, ponieważ zaufanie konsumentów pozostaje słabe, a budżety gospodarstw domowych pozostają pod presją wysokiej inflacji” - dodał.

Spadek cen domów jest na ogół mile widziany przez potencjalnych nabywców, którzy obserwowali wzrost wartości nieruchomości podczas pandemii.

Zobacz też:


Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​wynajem stał się dla wielu osób droższy, a oprocentowanie kredytów hipotecznych jest wyższe.

Ciągły wzrost wielu regularnych rachunków i cen żywności dodatkowo zwiększa obciążenie finansowe.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Podróżni utknęli w koszmarnych korkach w Dover w UK. Ogłoszono „stan krytyczny”
 Czytaj następny artykuł:
Od jutra minimalne wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii wzrośnie do 10,42 GBP za godzinę