Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W Wielkiej Brytanii startują nowe linie lotnicze. Dokąd będą latać?

Tego lata zostanie uruchomiona nowa linia lotnicza, która od przyszłego roku zaoferuje loty między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi.

Global Airlines nabyły już swój pierwszy, największy na świecie, samolot pasażerski Airbus A380.


A od wiosny 2024 roku nowa linia lotnicza będzie obsługiwała loty transatlantyckie z Londynu do Nowego Jorku i Los Angeles.

Będzie stanowić ona konkurencję dla z tradycyjnych linii lotniczych, takich jak British Airways i Virgin Atlantic, a także dla norweskiego taniego przewoźnika Norse, który zaczął latać między Londynem Gatwick a Nowym Jorkiem w sierpniu ubiegłego roku.

Wcześniej loty transatlantyckie w niskich cenach oferował też Norwegian Air, ale w styczniu 2021 linie te wycofały loty długodystansowe z powodu dużych strat.

Założyciel i dyrektor generalny Global Airlines, James Asquith, który stworzył również firmę turystyczną Holiday Swap, powiedział: „Naszą ambicją jest być najlepszym sposobem latania, a A380 – z niezrównanym poziomem przestrzeni, komfortu i obsługi – będzie absolutnie kluczowy dla osiągnięcia tej wizji”.


„Zakup naszego pierwszego samolotu pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do uruchomienia Global Airlines”.

„Następnym krokiem jest remont i doposażenie samolotu zgodnie z naszymi wysokimi specyfikacjami, aby zapewnić naszym klientom najlepsze wrażenia z lotu”.

„Kupienia samolotów zamiast leasingu pokazuje nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo finansowe i odporność od pierwszego dnia” - dodał.

Linia lotnicza oficjalnie rozpocznie działalność tego lata, wtedy też poda więcej szczegółów dotyczących tras lotów.

Uważa, że ​​jest to pierwsza nowa linia lotnicza posiadająca jeden z piętrowych SuperJumbo od ośmiu lat.


Zdecydowana większość A380 na całym świecie została umieszczona w hangarach w szczytowym momencie pandemii koronawirusa, wywołując spekulacje, że nigdy nie wrócą z powodu istnienia bardziej paliwooszczędnych samolotów.

Global Airlines kupił swój samolot od niemieckiej firmy finansowej Doric Aviation oraz planuje kupno trzech kolejnych A380 w nadchodzących miesiącach.

Zobacz też:


W zeszłym roku Norse Atlantic uruchomił tanie loty z Londynu Gatwick do Nowego Jorku.

Jednak wiele linii lotniczych również zbankrutowało w ubiegłym roku. W styczniu tysiące pasażerów utknęło na lotniskach po bankructwie brytyjskich linii lotniczych Flybe, które wstrzymały wszystkie loty. W lutym bankructwo ogłosiła norweska linia lotnicza Flyr.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair, Wizz Air, Jet2, easyJet i TUI. Zakazane przedmioty w bagażu podręcznym
 Czytaj następny artykuł:
Tragedia w Birmingham. 4-letni chłopiec śmiertelnie potrącony przez samochód