Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne: Ryanair odwołał dziś 400 lotów

Tania linia lotnicza Ryanair odwołała dzisiaj setki lotów z powodu strajków kontroli ruchu lotniczego.

Tanie linie lotnicze poinformowały, że strajki we Francji zmusiły ich do wstrzymania 400 lotów w całej Europie.


Przewoźnik stwierdził, że są to loty, które przelatują przez Francję, do/z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, ale nie do Francji, gdzie odbywają się strajki.

Ryanair napisał na Twitterze: „400 lotów Ryanair zostało dziś odwołanych z powodu ostatniego strajku francuskiego ATC, z których zdecydowana większość to przeloty do/z Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Hiszpanii (nie do Francji)”.

„Chociaż szanujemy prawo francuskich związków ATC do strajku, to francuskie loty krajowe powinny zostać odwołane, a nie samoloty przelatujące nad UE”.

To nie pierwszy raz w tym roku, kiedy strajki ATC uziemiły loty Ryanaira. Podczas majowego dnia Bank Holiday z tego samego powodu odwołano ponad 220 lotów.


O'Leary powiedział wtedy, że umieszczanie podróżnych w takiej sytuacji jest niesprawiedliwe.

W filmie opublikowanym na stronie linii lotniczej na Twitterze O'Leary zaatakował francuskie władze i wezwał do interwencji Komisję Europejską i jej przewodniczącą Ursulę von der Leyen.

„To niesprawiedliwe, że loty z Wielkiej Brytanii do Hiszpanii lub z Włoch do Portugalii są odwoływane tylko dlatego, że grupa francuskich jednostek kontroli ruchu lotniczego chce rozpocząć strajk” – stwierdził wtedy szef tanich linii lotniczych, dodając, że w krajach takich jak Włochy i Grecja, przeloty są chronione podczas strajków.

„Szanujemy ich prawo do strajku, ale jeśli chcą strajkować, anulujmy loty do Francji, a chrońmy przeloty” – dodał.


W ostatnich dniach okazało się, że ponad milion osób podpisało petycję Ryanair, domagając się od Komisji Europejskiej ochrony lotów podczas francuskich strajków kontroli ruchu lotniczego.

Ryanair chce, aby komisja chroniła loty, które przelatują przez przestrzeń powietrzną kraju, ale tam nie lądują, ponieważ są one najbardziej dotknięte podczas strajków francuskiej kontroli ruchu lotniczego, które już w tym roku zakłóciły życie milionów podróżnych.

Zobacz też:


Linia lotnicza dostarczyła petycję „Chroń przeloty: Utrzymaj otwarte niebo w UE” do przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen.

Petycja zawierała ponad 1,1 miliona podpisów pasażerów, którzy chcą ochrony przelotów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Pilny apel do Polaków w Anglii. Policja badająca zaginięcie Polki, ponad 17 lat temu, przeszukuje rzekę i prosi o pomoc
 Czytaj następny artykuł:
Liczba przypadków rzeżączki i kiły w Anglii osiągnęła rekordowy poziom