Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

MSZ wydaje pilne ostrzeżenie przed podróżami do unijnych krajów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii wydało ostrzeżenie dotyczące podróży do dwóch krajów Unii Europejskiej.

Każdy, kto wybiera się w tym tygodniu na wakacje do niektórych regionów Portugalii i Hiszpanii, został ostrzeżony, że sztorm może pokrzyżować plany, przynosząc ulewne deszcze i silne wiatry.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii wydało ostrzeżenie przed sztormem Oscar, doradzając wczasowiczom, aby uważali na niekorzystne warunki pogodowe i postępowali zgodnie z radami władz lokalnych.

Wytyczne dotyczące podróży dla każdego, kto chce przyjechać do Portugalii z Wielkiej Brytanii, zostały zaktualizowane przez Biuro ds. Zagranicznych, Wspólnoty Narodów i Rozwoju (FCDO) ze względu na warunki stworzone przez Sztorm Oscar.

Jak dotąd sztorm przyniósł ulewne deszcze i silne wiatry zarówno na Azorach, jak i na Maderze, powodując lokalne powodzie i odwołania lotów.


Zaktualizowana porada dla podróżujących brzmi: „Przewiduje się, że sztorm Oscar przyniesie ulewne deszcze i silne wiatry na Maderze, Porto Santo i Azorach od poniedziałku 5 do czwartku 8 czerwca”.

„Obowiązują ostrzeżenia pogodowe, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Portugalskiego Instytutu Morza i Atmosfery”.

„Przed podróżą należy skontaktować się z organizatorem wycieczek lub dostawcą zakwaterowania i postępować zgodnie z instrukcjami władz lokalnych” - dodano.

Wyspy Kanaryjskie zostaną również dotknięte przez sztorm, podobnie jak Madera, Porto Santo i Lazury w Portugalii. W tym tygodniu obowiązuje kilka ostrzeżeń pogodowych.


Wyspy Kanaryjskie, które są popularnym celem wakacyjnym składającym się z kilku wysp u wybrzeży Afryki, zmierzą się z najgorszą burzą Oscara od poniedziałku 5 do czwartku 8 czerwca.

Według Hiszpańskiej Agencji Meteorologicznej prognozowane są ulewne deszcze i silne wiatry, szczególnie na Teneryfie, Palmie, Gran Canarii i Valverde.

Przewiduje się porywy wiatru do 55 mil na godzinę, a także ulewy w niektórych najpopularniejszych miejscach, takich jak Teneryfa i Palma.

Zobacz też:


Lanzarote i Fuertaventura będą mniej dotknięte przez burzę, ale nadal istnieje szansa, że ​​opady deszczu uderzą w dalszej części tygodnia.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poradziło wczasowiczom, aby przed wyjazdem skonsultowali się z organizatorem wycieczek lub dostawcą zakwaterowania, a także przestrzegali wszelkich wprowadzonych przez nich zasad.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Fala upałów uderzy w Wielką Brytanię. Termometry wskażą 29 stopni Celsjusza
 Czytaj następny artykuł:
Pilny apel do Polaków w Anglii. Policja badająca zaginięcie Polki, ponad 17 lat temu, przeszukuje rzekę i prosi o pomoc