Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjska policja musi teraz przyjechać do każdego zgłoszonego włamania do domu

Po wprowadzeniu nowych zasad funkcjonariusze Policji przyjeżdżają do każdego zgłoszonego włamania do domu w Anglii i Walii.

Zgodnie z nowymi standardami, ogłoszonymi w zeszłym roku, Krajowa Rada Szefów Policji (NPCC) zobowiązała się do stawienia czoła wszystkim włamaniom do domów.


Posunięcie takie ma doprowadzić do rozwiązania większej liczby przestępstw i schwytania większej liczby przestępców – podało The Independent.

NPCC potwierdziło teraz, że od marca wszystkie 43 główne jednostki policji w Anglii i Walii wdrożyły tę politykę.

Zastępca komendanta policji Alex Franklin-Smith, szef NPCC ds. włamań, opisał to jako „kamienie milowe”, ale powiedział, że jest to „tylko pierwszy krok” w walce z przestępczością.

„Chcemy postawić przed wymiarem sprawiedliwości więcej przestępców, chcemy zebrać więcej dowodów i chcemy poprawić wskaźniki wykrywalności. Oczekujemy, że zostaniemy osądzeni na podstawie wyników, które zobaczą ludzie” - stwierdził.

„Włamania to podstępne przestępstwo. Wiążą się nie tylko z utratą rzeczy osobistych, co samo w sobie jest bardzo niepokojące, ale są również niezwykle inwazyjne i mogą sprawić, że ludzie poczują się niebezpiecznie we własnych domach” - dodał.


Zgodnie z planem służby traktują priorytetowo obecność tam, gdzie włamywano się do domów mieszkalnych niż do budynków gospodarczych i szop ogrodowych.

W czasie, gdy po raz pierwszy ogłoszono nowe standardy w październiku ubiegłego roku, Ken Marsh, przewodniczący stowarzyszenia pracowników Metropolitan Police Federation, oraz niektórzy przywódcy polityczni kwestionowali, czy plan zadziała, ostrzegając, że bez odpowiednich zasobów może on wywrzeć dodatkową presję na już przeciążonych funkcjonariuszy.

Odbyła się ogólnokrajowa rekrutacja w celu zastąpienia 20 000 funkcjonariuszy zwolnionych podczas poprzednich działań oszczędnościowych, co było postrzegane jako sposób na potencjalne pokrycie części dodatkowego personelu wymaganego do obsługi każdego włamania.


Przywódcy policji naciskali również na rząd, aby zwiększył świadczenie usług zdrowotnych i opieki społecznej, tak aby funkcjonariusze mieli do czynienia z mniejszą liczbą wezwań niezwiązanych z przestępczością.

Spośród 148 764 włamań do mieszkań zarejestrowanych przez policję w Anglii i Walii w latach 2021/2022 tylko 3,5% (5236) zakończyło się oskarżeniem lub wezwaniem do sądu.

Zobacz też:


Prawie 72 procent (106 632) dochodzeń zakończono bez zidentyfikowania podejrzanego.

Ostatnia liczba zgłoszonych włamań jest niższa niż w poprzednich latach, prawdopodobnie ze względu na okresy izolacji podczas pandemii koronawirusa, kiedy popełniono mniej przestępstw.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Lidl, Aldi, Asda, Tesco, Sainsbury's. Ogromne zmiany nawyków kupowania żywności w Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Przerażające video pokazujące chłopca w dmuchanej kuli porwanego przez wiatr