Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair ogłasza 3 nowe trasy z Wielkiej Brytanii do zupełnie nowego kraju.

9 czerwca Irlandzki tani przewoźnik Ryanair dodał do zimowego rozkładu lotów 2023, trzy zupełnie nowe trasy z lotnisk w Wielkiej Brytanii.

Budżetowy przewoźnik ogłosił, że od 31 października zacznie latać z UK do lotniska w Tiranie w Albanii.


Ogłoszenie jest częścią nowego zimowego rozkładu, w którym linia lotnicza dodała 17 nowych tras z Albanii do Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rumunii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

„Albania stanie się 37. krajem w sieci Ryanair i zapewni natychmiastowy dostęp do kluczowych rynków turystyki przyjazdowej” – poinformował operator lotniska w Tiranie w poście w mediach społecznościowych.

Strona Ryanair oferuje nowe daty lotów z lotniska w Tiranie od 31 października do trzech brytyjskich lotnisk w tym do Londynu Stansted, Manchesteru i do Edynburga.

Poza Wielką Brytanią tanie linie lotnicze będą latać z Albanii do Brukseli, Rzymu, Bolonii, Wenecji, Pizy, Mediolanu, Katanii, Bukaresztu, Dusseldorfu, Krakowa, Warszawy, Pragi, Paryża i Sztokholmu.


Albania będzie 37 krajem w siatce połączeń linii lotniczych Ryanair, co wpisuje się w strategię rozwoju, która zakłada przewiezienie 300 milionów pasażerów do 2034 roku.

Ryanair kupi do 300 samolotów Boeing 737 Max 10 o wartości ponad 40 miliardów dolarów (31 miliardów funtów).

Nowa flota samolotów ma zapewnić tanim liniom lotniczym możliwość przewiezienia 300 milionów osób rocznie od 2033 roku.

Zakładając, że linie lotnicze otrzymają 300 nowych samolotów, flota Ryanaira zwiększy się z 540 samolotów do 800 do końca 2033 roku.


Wśród tych 800 maszyn będzie ponad 500 modeli Boeing 737 Max, najnowszego komercyjnego odrzutowca pasażerskiego wyprodukowanego przez amerykańskiego producenta.

Max 10 może przewozić 228 pasażerów, to o jedną piątą więcej niż 189 miejsc w Boeingach 737 NG, które nadal stanowią większość samolotów Ryanaira.

Ryanair spodziewa się, że połowa nowych dostaw zastąpi samoloty 737 NG, zmniejszając średni wiek floty i zużycie paliwa.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
12-letni chłopiec śmiertelnie potrącony przez samochód podczas jazdy na rowerze w Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Ścigany przez policję nastolatek na rowerze elektrycznym zmarł w wyniku zderzenia z karetką