Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne: Odwołane, przekierowane lub opóźnione loty w Wielkiej Brytanii

Jedno z głównych lotnisk w Wielkiej Brytanii doświadczyło znaczących zakłóceń w swoim funkcjonowaniu.

Tysiące pasażerów musiały stawić czoła anulowanym, opóźnionym lub przekierowanym lotom z lotniska Gatwick w Londynie z powodu nagłego braku personelu w kontrolach lotów.


Sytuacja wpłynęła na wiele linii lotniczych, w tym British Airways, Lufthansa i easyJet.

Wielu pasażerów, którzy mieli przylatywać na lotnisko Gatwick, niespodziewanie wylądowało na innych lotniskach, niektóre z nich były znacznie oddalone od pierwotnego miejsca docelowego.

Zakłócenia wpłynęły na wiele renomowanych linii lotniczych, w tym British Airways, Lufthansa oraz easyJet.

Linie te musiały borykać się z wyzwaniami logistycznymi, aby zapewnić pasażerom kontynuację podróży lub alternatywne rozwiązania.


Najdłuższe przekierowanie dotyczyło lotu British Airways z Faro, który wylądował w Cardiff.

Przylot Lufthansy z Frankfurtu został przekierowany na Heathrow, a następny lot z Gatwick został odwołany.

Pasażerowie Air Europa czekający na lot do Madrytu również zostali opóźnieni; przybyły samolot wylądował w Stansted, a powrotny lot do stolicy Hiszpanii został odwołany.

Samolot Ryanair z Dublina został przekierowanym na Lotnisko w Essex.


Tui przekierował swoje przyloty z greckich wysp Korfu i Kreta do Stansted, podczas gdy samolot z Samos wylądował w Bournemouth.

EasyJet, największa linia lotnicza w Gatwick, przekierowała cztery loty do Luton: z Belfastu, Faro, Heraklionu i Mykonos.

Mimo że przyczyna leży poza kontrolą linii lotniczych, są one odpowiedzialne za znalezienie alternatywnych lotów jak najszybciej dla opóźnionych pasażerów, a także za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia w zależności od długości opóźnienia.

Najnowsze zakłócenia są kontynuacją wcześniejszego epizodu z 6 września związanego z „chorobą personelu zgłoszoną w krótkim czasie” na lotnisku Gatwick, który spowodował anulowanie wielu lotów.


Lotnisko Gatwick podjęło działania mające na celu zaradzenie sytuacji i minimalizację zakłóceń dla pasażerów.

Współpracowało również z liniami lotniczymi, aby zapewnić, że wszyscy dotknięci problemem pasażerowie otrzymają niezbędną pomoc.

Rzecznik lotniska Gatwick powiedział: „Z powodu nagłego braku personelu w wieży kontroli ruchu lotniczego, tymczasowe ograniczenia w kontroli ruchu lotniczego zostały wprowadzone tego popołudnia. Spowoduje to pewne zakłócenia. Lotnisko Gatwick chciałoby przeprosić wszystkich pasażerów, którzy zostali dotknięci tymi ograniczeniami. Prosimy o kontakt z linią lotniczą w celu uzyskania więcej informacji. Pracujemy ściśle z Nats, aby zwiększyć wydajność wieży kontroli lotniska Gatwick i zapewnić, że zakłócenia zostaną zminimalizowane”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Tragiczna śmierć 10-letniej Sary Sharif: Ojciec, macocha i wujek oskarżeni o morderstwo
 Czytaj następny artykuł:
Rosyjski pilot próbował zestrzelić samolot RAF