Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Jedna trzecia oszczędzających w UK traci odsetki, lokując oszczędności na rachunku bieżącym

Aż jedna trzecia (34%) ludzi traci możliwość zarobienia odsetek, umieszczając większość swoich oszczędności na rachunku bieżącym — wynika z najnowszego badania.

Badanie, zlecone przez Building Societies Association (BSA), wykazało również, że co siódmy dorosły (15%) w ogóle nie posiada oszczędności.


Co więcej, trzy na dziesięć (30%) osób oszczędzających nigdy nie sprawdza stawek odsetek w swoim własnym banku czy stowarzyszeniu budowlanym.

Tymczasem co jedenasty (9%) nie dokonał przeglądu swoich rachunków przez rok lub dłużej.

Robin Fieth, dyrektor generalny BSA, skomentował: „Oprocentowanie oszczędności wzrosło w ostatnich miesiącach, dlatego porównywanie ofert może teraz znacząco wpłynąć na dostępne zyski”.


Wiele rachunków bieżących w ogóle nie oferuje odsetek od salda, chociaż banki i stowarzyszenia budowlane na ogół poprawiają swoje oferty dla oszczędzających, jako że stopy procentowe rosną.

Ludzie mają do wyboru różnorodne rachunki oszczędnościowe dostosowane do ich potrzeb, takie jak oferty z natychmiastowym dostępem, długoterminowe oferty, gdzie pieniądze są zablokowane na określony okres, oraz efektywne podatkowo konta ISA.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Bez tego dokumentu nie wjedziesz
 Czytaj następny artykuł:
Zmiana czasu w 2023 roku: Kiedy przestawiamy zegarki w Wielkiej Brytanii?