Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Samolot Ryanair zawracał na płycie lotniska, żeby zabrać pozostawionego pasażera

Ryanair, znana tania linia lotnicza, skierowała ostre słowa pod adresem lotniska w Bordeaux, po tym, jak jeden z pasażerów na wózku inwalidzkim został przypadkowo pozostawiony w terminalu.

Samolot, który miał lecieć do Szkocji, był już w trakcie kołowania na pas startowy, kiedy załoga została poinformowana o błędzie.


Zdarzenie miało miejsce podczas lotu FR6700, który miał wystartować o godzinie 22:00 we wtorek, 19 września – podał The Independent.

Po otrzymaniu informacji o zapomnianym pasażerze pilot podjął decyzję o zawróceniu, aby go odebrać.

Ryanair oskarża lotnisko w Bordeaux o nieudzielenie pasażerowi wymaganej specjalnej pomocy oraz twierdzi, że załoga została „źle poinformowana”, że wszyscy pasażerowie, którzy mieli być na pokładzie, już się tam znajdują.


Linia lotnicza dodała, że współpracuje z lotniskiem, aby zapewnić, że podobne sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości

Lotnisko w Bordeaux na swojej stronie internetowej informuje, że nie przyjmuje bezpośrednich zgłoszeń dotyczących specjalnej pomocy, ale to właśnie lotnisko świadczy taką usługę.

Zobacz też:


Na tej samej stronie lotnisko zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby pasażerowie z niepełnosprawnościami lub ograniczoną mobilnością otrzymywali usługi najwyższej jakości.

Ryanair w swoim oświadczeniu podkreślił: „To niedopuszczalne, że lotnisko w Bordeaux nie zapewniło temu pasażerowi specjalnej pomocy wymaganej do wejścia na pokład tego lotu z Bordeaux do Edynburga (19 września), pomimo że Ryanair zapłacił za tę usługę”.


„Nie tylko nie udzielili pomocy temu pasażerowi, ale również źle poinformowali załogę, że wszyscy pasażerowie są już na pokładzie, co doprowadziło do rozpoczęcia kołowania samolotu na pas startowy”.

„Personel naziemny na lotnisku w Bordeaux zdał sobie sprawę z błędu i poinformował załogę, która zawróciła, aby odebrać pasażera”.

„To skandaliczne, że klienci Ryanair wymagający specjalnej pomocy są zawodzeni przez lotnisko w Bordeaux i pracujemy z nimi, aby zapewnić, że to się nie powtórzy”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Ryanair ogłasza nową zimową trasę z Wielkiej Brytanii
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjska policja publikuje nowe zdjęcia Sary Sharif