Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Linie lotnicze wydają pilne ostrzeżenie dla podróżnych planujących lot do Hiszpanii

Brytyjskie linie lotnicze Jet2 wydały pilne ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych planujących wakacje w Hiszpanii do końca 2023 roku, w tym w październikowe ferie.

Powodem są zapowiedziane strajki pracowników naziemnych w Hiszpanii, które mają miejsce od września do stycznia, wpływając na ruch lotniczy, zwłaszcza na lotnisku Alicante, jednym z głównych węzłów komunikacyjnych w kraju.


Strajki mają trwać godzinę rano i wieczorem w następujących terminach:

  • Wrzesień: 26, 29, 30
  • Październik: 1, 3, 6-15, 17, 20-22, 24, 27-29, 31
  • Listopad: 1-5, 7, 10-12, 14, 17-19, 21, 24-26, 28
  • Grudzień: 1-10, 12, 15-17, 19, 22-31
  • Styczeń 2024: 1-14

Jet2 informuje, że strajki są wspierane przez służby ochrony na lotnisku Alicante, co może prowadzić do potencjalnych utrudnień w strefie bezpieczeństwa.

Linia lotnicza zaleca pasażerom, aby zarezerwowali sobie dużo czasu na przejście przez lotnisko, ponieważ wszystkie loty mają odbywać się zgodnie z planowanym czasem odlotu.

To nie jedyne ostrzeżenie, na które mogą zwrócić uwagę podróżni z Wielkiej Brytanii.


Ekspert ds. podróży, Antonio Fellino, dyrektor zarządzający w Travel Republic, ostrzega przed mało znanym przepisem dotyczącym pieczątek w paszporcie, który może skutkować odmową wejścia na pokład samolotu.

Od czasu Brexitu, obywatele Wielkiej Brytanii muszą otrzymywać pieczątkę w paszporcie za każdym razem, gdy wjeżdżają i opuszczają UE, co zwiększa ryzyko wyczerpania miejsca na pieczątki dla osób często podróżujących.

„Pieczątki w paszporcie są dowodem na to, że podróżny nie przebywał za granicą dłużej, niż pozwala na to wiza, a jeśli w paszporcie jest zbyt wiele pieczątek, może to prowadzić do różnych konsekwencji, w tym potencjalnych problemów z kontrolą graniczną i praktycznych obaw, w zależności od odwiedzanego kraju” - powiedział.


„Oznacza to, że odwiedzający muszą zwracać szczególną uwagę na ilość wolnych stron w paszporcie, ponieważ niektóre kraje mogą odmówić wjazdu, jeśli w paszporcie nie ma wystarczająco miejsca”.

Zobacz też:


„Ponieważ obecnie posiadacze brytyjskich paszportów muszą otrzymywać pieczątkę za każdym razem, gdy wjeżdżają i opuszczają UE, wyczerpanie miejsca na pieczątki jest teraz realną możliwością dla osób podróżujących regularnie” - dodał.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
DWP wypłaca dodatek 687 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
 Czytaj następny artykuł:
Nadciąga burza Agnes: Silne wiatry i ostrzeżenie o zagrożeniu dla życia w Wielkiej Brytanii