Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zmiany w systemie świadczeń: Tysiące gospodarstw domowych w UK doświadczą zmian w październiku

W październiku tysiące osób korzystających z zasiłków w Wielkiej Brytanii będą musiały zmierzyć się z istotnymi zmianami.

Rząd rozpoczął proces przenoszenia gospodarstw domowych korzystających z zasiłków podatkowych (Tax Credit) na system Universal Credit.


Zmiana ta jest częścią tzw. zarządzanej migracji, której celem jest przeniesienie wszystkich beneficjentów na Universal Credit do końca marca 2025 roku.

Osoby korzystające z zasiłków podatkowych w Irlandii Północnej będą musiały ubiegać się o Universal Credit od 16 października.

Listy informujące o migracji będą wysyłane pocztą do wszystkich gospodarstw domowych otrzymujących zasiłki na dzieci lub zasiłki dla pracujących, które nie korzystają z żadnych innych świadczeń.

Po otrzymaniu listu beneficjenci mają trzy miesiące na przejście na Universal Credit, w przeciwnym razie mogą stracić obecne świadczenia.


Oznacza to, że jeśli list zostanie otrzymany we wrześniu, beneficjenci będą mieli czas do grudnia na przejście na nowy system.

W innych regionach Wielkiej Brytanii, gospodarstwa domowe korzystające z Tax Credit w ośmiu regionach, takich jak Cumbria, Dorset, Wschodnia Szkocja, Hampshire, Isle of Wight, Lancashire, Południowy Zachód, Walia i Wiltshire, będą musiały ubiegać się o Universal Credit w tym miesiącu.

Zobacz też:


Proces ten zostanie rozszerzony na wszystkie regiony Wielkiej Brytanii w październiku.

Universal Credit to system świadczeń, który miał na celu połączenie kilku starych „świadczeń dziedzicznych” w jedną miesięczną płatność.


Kwota Universal Credit składa się z podstawowego świadczenia oraz różnych dodatkowych płatności zależnych od indywidualnych okoliczności beneficjenta.

W większości przypadków osoby te będą lepiej sytuowane po przejściu ze starych świadczeń na Universal Credit.

Jednak około 300 000 osób może być w gorszej sytuacji i nie powinno przechodzić na nowy system, dopóki nie zostaną poproszone, aby ich płatności były chronione.


Proces zarządzanej migracji rozpoczął się w maju ubiegłego roku po udanym pilotażu w lipcu 2019 roku.

Ponad dwa miliony osób nadal korzysta ze starych świadczeń Tac Credit, ale rząd planuje przenieść większość z nich na Universal Credit do końca 2024 roku.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Gdzie za 2.50 GBP zebrać najpiękniejsze dynie na Halloween?
 Czytaj następny artykuł:
Tragedia na autostradzie M6: Mężczyzna nie żyje, kierowcy uwięzieni w gigantycznych korkach