Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Samochody autonomiczne nie radzą sobie ze „Spaghetti Junction” w Birmingham

Skrzyżowanie Spaghetti w Birmingham to jeden z najbardziej skomplikowanych i zatłoczonych węzłów drogowych w Wielkiej Brytanii.

Znajduje się na autostradzie M6 i składa się z 5 poziomów, 559 słupów i 18 tras. Jest to prawdziwy koszmar dla kierowców, którzy muszą zmagać się z ciągłymi korkami, zmianami pasów i znakami drogowymi.


Jednak nie tylko ludzie mają problemy z nawigacją po tym labiryncie. Okazuje się, że również samochody autonomiczne nie są w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Inżynierowie potwierdzili, że samochód autonomiczny wykorzystujący sztuczną inteligencję nie był w stanie poradzić sobie z zawiłą siecią dróg znaną jako „Spaghetti Junction” na przedmieściach Birmingham.

Skomplikowana sieć dróg oficjalnie nazywa się to Gravelly Hill Interchange i zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa jest uważana za „najbardziej skomplikowane skrzyżowanie w brytyjskim systemie drogowym”.


Mimo że samochody autonomiczne są wyposażone w zaawansowaną technologię, która pozwala im czytać znaki drogowe, uważać na pieszych, zmieniać pasy i nawet parkować, to jednak nie były w stanie zrozumieć tego skomplikowanego skrzyżowania.

Inżynierowie zauważyli, że problem ten cofnął rozwój samochodów autonomicznych o co najmniej dekadę.

Samochody te były wyposażone w moc obliczeniową porównywalną z międzygwiezdną misją kosmiczną, ale każdy procesor po prostu się przegrzewał, próbując zrozumieć pięć poziomów i 56 mil skomplikowanego układu drogowego.


Jeden z inżynierów powiedział dla Top Gear: „Być może za wiele lat, kiedy wszyscy będziemy żyć na Marsie, bardziej zaawansowane umysły niż nasze będą w stanie zbudować AI, które poradzi sobie z tym okropnym skrzyżowaniem, ale to nie stanie się za naszego życia”.

Skrzyżowanie Spaghetti nie jest jednak jedynym miejscem, które sprawia trudności samochodom autonomicznym.

Inżynier z Londynu pracujący nad technologią samochodów autonomicznych dodał: „Spaghetti Junction? Spróbujcie zrozumieć Hangar Lane Londynie w godzinach szczytu”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Pełna lista dodatków wypłacanych przed świętami w UK. DWP wypłaci ponad 1000 GBP
 Czytaj następny artykuł:
20 000 kierowców ukaranych grzywnami 80 GBP za nieopodatkowanie pojazdów, mimo że nie zalegali z żadnymi płatnościami