Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rekordowy wzrost cen ubezpieczeń samochodowych. Średnia cena polisy wynosi 924 GBP

Ceny ubezpieczeń samochodowych w Wielkiej Brytanii osiągnęły rekordowe poziomy, co może być zaskakujące dla wielu kierowców.

Według danych opublikowanych przez stronę do porównywania cen Confused.com średnia cena polisy ubezpieczeniowej wzrosła o 19% w trzecim kwartale 2023 roku, osiągając 924 funty.


To oznacza imponujący wzrost o 58% w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym, co jest największym rocznym wzrostem od 2006 roku.

Indeks cen ubezpieczeń, oparty na ponad 6 milionach indywidualnych wycen, podkreśla znaczący wpływ młodych kierowców na te statystyki.

Osoby w wieku 18 lat płacą teraz średnio 2613 funtów za roczną polisę, co stanowi wzrost o 89% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Sytuacja jest jeszcze gorsza dla 17-latków, których składki niemal podwoiły się, osiągając zatrważające 2995 funtów.


Wzrost cen ubezpieczeń jest wynikiem wielu czynników. Rosnąca popularność samochodów elektrycznych, które są drogie w naprawie, zwiększa obciążenie kosztami ubezpieczenia.

Braki w dostępności części zamiennych i wysokie ceny używanych samochodów również wpływają na koszty zastępcze dla firm ubezpieczeniowych.

Zobacz też:


Kolejnym czynnikiem wpływającym na wzrost składek jest zwiększona liczba przestępstw samochodowych.

Droższe samochody typu SUV, takie jak Land Rovers i Range Rovers, są często celem ataków z wykorzystaniem bezkluczykowych metod włamania.


Niepokojąco, brak skutecznej interwencji policyjnej skutkuje tym, że mniej niż 7% zgłoszonych przestępstw samochodowych kończy się postawieniem zarzutów.

Firmy ubezpieczeniowe również wykorzystują tę sytuację, koncentrując się na ochronie swoich marż.

Największy ubezpieczyciel w Wielkiej Brytanii, Admiral, zgłosił średni wzrost składek o 21% w sierpniu 2023 roku, mimo że liczba klientów była mniejsza w porównaniu z rokiem ubiegłym.


Skutkowało to 20% wzrostem obrotów w pierwszej połowie roku.

W miarę jak ceny ubezpieczeń samochodowych nadal rosną, ważne jest, aby kierowcy zbadali swoje opcje i porównali oferty od różnych ubezpieczycieli, aby znaleźć najlepszą ochronę w przystępnej cenie.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ostrzeżenie o dodatkowych kosztach w wysokości 64 GBP dla klientów British Gas, Ovo, Octopus, EDF i E.On
 Czytaj następny artykuł:
Brytyjski statek towarowy zatonął u wybrzeży Niemiec: kilka osób zaginionych