Wiadomości
Sztorm Ciarán: Czerwony alert i panika zakupowa na Wyspach Normandzkich
Sytuacja na Wyspach Normandzkich, położonych u północno-zachodnich wybrzeży Francji, staje się coraz bardziej napięta.
Zdjęcie ilustracyjne |
Prognozy pogody wydane przez lokalne władze mówią o nadciągającym sztormie Ciarán, który ma przynieść „gwałtowną” pogodę z wiatrami siły 11 w skali Beauforta. Jest to drugi najwyższy stopień w tej skali, tuż poniżej huraganu.
Władze Jersey i Guernsey ostrzegają mieszkańców, aby unikali przebywania na zewnątrz z powodu oczekiwanej wietrznej pogody, która ma osiągnąć szczyt jutro.
Zdjęcia pustych półek w sklepach na wyspach zaczęły krążyć w mediach społecznościowych, po tym, jak sieć Co-op ostrzegła, że gwałtowne warunki morskie będą zakłócać dostawy.
Rzecznik supermarketu zapewnił, że podejmowane są kroki, aby zminimalizować negatywny wpływ na zaopatrzenie.
Prognozy pogody na wyspach wskazują, że wiatr utrzyma się na poziomie siły dziewięć, co oznacza poważny szkwał, przez większość czwartku.
Wszystkie państwowe szkoły na wyspach będą zamknięte w czwartek, podobnie jak lotniska na Jersey, Guernsey i Alderney.
Przewiduje się również, że sztorm spowoduje fale o wysokości ponad 9 metrów, które uderzą w zachodnie wybrzeże Guernsey, prawdopodobnie powodując powodzie w takich rejonach jak St Peter Port.
Oficjalna strona rządowa Guernsey informuje: „Na podstawie najnowszych prognoz, które są regularnie aktualizowane, poważne warunki pogodowe mają nadejść w środę 1 listopada, a najgorsza część sztormu ma uderzyć w godzinach porannych w czwartek 2 listopada”.
„Spodziewane są znaczące zakłócenia w tych czasach. Z prognozowanymi wiatrami do 95 mph, wyspiarzom zaleca się pozostanie w domach, jeżeli to możliwe, i unikanie podróży, chyba że są one niezbędne”.
Feels a bit 2020 pic.twitter.com/2SuEEnskih
— Nichole Culverwell (@MrsCulverwell) October 31, 2023
Storm Ciaran----People on Jersey and Guernsey have also been asked not to stockpile goods, after supermarket shelves were stripped bare.---!!ON YER BIKE!!! pic.twitter.com/a0WKdsjjDq
— Davadela (@DGBAMCH57) November 1, 2023
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.