Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjski bank zwolni setki pracowników i skróci godziny otwarcia

Metro Bank, borykający się z problemami finansowymi, ogłosił plany redukcji zatrudnienia oraz skrócenia godzin otwarcia swoich placówek w Wielkiej Brytanii.

W ramach działań oszczędnościowych bank planuje zwolnić około 800 pracowników, co stanowi 20% jego obecnej załogi liczącej 4000 osób.


Metro Bank, posiadający około 2,7 miliona klientów i 75 oddziałów w całej Wielkiej Brytanii, znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, co zmusza go do podjęcia drastycznych środków.

Metro Bank został założony w 2010 roku, aby wykorzystać niezadowolenie klientów związane z zamknięciem oddziałów banków na głównych ulicach po kryzysie finansowym.

Jednak bank znalazł się pod ostrzałem w 2019 roku, gdy okazało się, że 900 milionów funtów pożyczek zostało błędnie sklasyfikowanych.

W odpowiedzi na te wyzwania, Metro Bank ogłosił w zeszłym miesiącu plan oszczędnościowy o wartości 30 milionów funtów.


Dodatkowo bank otrzymał iniekcję kapitałową w wysokości 925 milionów funtów od kolumbijskiego miliardera po załamaniu się ceny jego akcji.

W ramach nowego planu refinansowania i rekapitalizacji działania redukcyjne mają zostać przeprowadzone na początku 2024 roku.

Bank ma nadzieję zaoszczędzić 50 milionów funtów rocznie jako część planu wzmocnienia swojego bilansu.


Mimo tych wyzwań, Metro Bank nadal planuje otwierać nowe placówki, szczególnie na północy Anglii, i dąży do uproszczenia swoich operacji oraz selektywnego ograniczenia udzielania pożyczek, aby skupić się na bankowości relacyjnej i maksymalizować zyski z kapitału regulacyjnego.

Zmiany te wpływają nie tylko na pracowników banku, ale również na klientów, którzy coraz częściej korzystają z bankowości internetowej, co zmusza banki i spółdzielnie kredytowe do szukania sposobów na obniżenie kosztów.


W tym roku zamknięto już 623 oddziały banków na głównych ulicach w Wielkiej Brytanii, co świadczy o trudnej sytuacji w sektorze bankowym.

W grudniu planowane są kolejne zamknięcia oddziałów przez inne duże banki, takie jak Barclays, Lloyds i Bank of Scotland.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Birmingham jedynym brytyjskim miastem wśród najlepszych europejskich miejsc do odwiedzenia tej zimy
 Czytaj następny artykuł:
Cztery alerty pogodowe w Wielkiej Brytanii. Najzimniejsza noc listopada od 13 lat, ostrzeżenia przed śniegiem oraz lodem