Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ważna data dla posiadaczy tradycyjnych liczników energii: Jak uniknąć nadpłaty na rachunkach za energię

W związku ze zbliżającym się wzrostem cen energii, posiadacze tradycyjnych liczników energii w Wielkiej Brytanii powinni podjąć ważny krok, aby uniknąć nadpłaty na swoich rachunkach.

Ofgem, regulator rynku energii, planuje podnieść pułap cenowy z obecnych 1,834 funtów do 1,928 funtów rocznie od 1 stycznia.


W związku z tym konsumenci powinni przesłać odczyty swoich liczników przed tą datą.

Aktualizacja odczytu licznika pozwoli dostawcom energii na dokładniejsze rozliczenie zużycia energii.

Zobacz też:


Klienci, którzy tego nie zrobią, będą rozliczani na podstawie szacowanego zużycia, co może prowadzić do wyższych rachunków. Aby zapewnić jak najdokładniejsze rozliczenie, konsumenci powinni przesłać odczyty swoich liczników do 31 grudnia.

Zmiana cen energii dotyczy zarówno elektryczności, jak i gazu. Cena elektryczności wzrośnie z 27,35 pensa za kWh do 28,62 pensa za kWh, a cena gazu z 6,89 pensa za kWh do 7,42 pensa za kWh.


Wzrost cen energii jest konsekwencją trwającej inflacji cen, która dotyka konsumentów w Wielkiej Brytanii.

Dla osób, które nie posiadają inteligentnych liczników, regularne przesyłanie odczytów liczników jest kluczowe dla dokładnego rozliczenia zużycia energii.

Klienci, którzy nie przesyłają regularnych odczytów, są rozliczani na podstawie szacowanego zużycia, co często prowadzi do wyższych rachunków.

Odczyty liczników można przesyłać na kilka sposobów, w tym poprzez wiadomość tekstową, telefon, online lub za pośrednictwem aplikacji dostawcy energii.


Warto również zrobić zdjęcie odczytu licznika podczas jego przesyłania, aby mieć dowód w przypadku ewentualnych sporów w przyszłości.

Sposób odczytu licznika zależy od jego typu, a instrukcje dotyczące różnych typów liczników są dostępne u dostawców energii.

Klienci posiadający inteligentne liczniki nie muszą przesyłać odczytów, ponieważ są one automatycznie wysyłane do dostawców energii.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Sztorm Elin nadciąga nad Wielką Brytanię: Silne wiatry i ulewne deszcze w wielu regionach
 Czytaj następny artykuł:
Ciężarówka Coca-Coli odwiedza Bullring w Birmingham po raz pierwszy od siedmiu lat