Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair, Jet2 i TUI wydają ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii

Linie lotnicze TUI, Jet2 i Ryanair wydały ostrzeżenie dla turystów z Wielkiej Brytanii planujących podróż na Wyspy Kanaryjskie, aby przyszykowali się na większe wydatki z powodu gwałtownie rosnących cen hoteli.

W obliczu znacznego wzrostu cen w ciągu ostatniego roku przewoźnicy apelują też do właścicieli hoteli i obiektów Airbnb o obniżenie cen, aby nie zniechęcać wczasowiczów.


Podczas konwencji turystycznej Fitur przedstawiciele TUI, Jet2 i Ryanair wspólnie zaapelowali do osób działających w branży hotelarskiej na takich wyspach jak Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura, po obserwowanym wzroście cen hoteli i apartamentów o 10% w 2023 roku.

Średnia dzienna stawka za pokój na Wyspach Kanaryjskich w grudniu wyniosła 138 euro, co oznacza wzrost o 9,6% w ciągu roku, podczas gdy stawki za apartamenty wzrosły o 11,6%, osiągając średnio 86 euro.

Wzrost cen jest częściowo spowodowany globalnymi naciskami inflacyjnymi, które dotknęły większość regionów świata, oraz wzrostem popytu, ponieważ liczba odwiedzających wyspy w zeszłym roku wzrosła.

Przewiduje się, że w kwietniu liczba pasażerów odwiedzających Wyspy Kanaryjskie wzrośnie o 14% w porównaniu z rokiem poprzednim.


Delegaci z tych linii lotniczych argumentowali, że szefowie branży hotelarskiej powinni utrzymać wzrost cen na możliwie najniższym poziomie, biorąc pod uwagę recesje w Wielkiej Brytanii i Niemczech, które są również dwoma głównymi rynkami źródłowymi dla turystów odwiedzających Wyspy Kanaryjskie.

Dane z Generalnej Rady Notariuszy wskazują, że w ciągu 12 miesięcy do sierpnia 2023 roku ceny domów na hiszpańskich wyspach skoczyły o 12%.

Zobacz też:


Ponadto liczba łóżek turystycznych przewyższa liczbę dostępnych miejsc dla lokalnych mieszkańców.

Eksperci z grupy kampanijnej Ben Magec-Ekolodzy w Akcji ujawnili, że liczba turystów w zeszłym roku osiągnęła rekordowy poziom 48 milionów odwiedzających, z czego, według niektórych szacunków, połowa to spędzający wakacje Brytyjczycy.


Raport organizacji stwierdza, że „terytorium Wysp Kanaryjskich było eksploatowane ponad miarę.

Przekroczyliśmy zdolność obszarów do ich obsługi siedmiokrotnie, co skutkowało scenariuszem systemowego załamania z powodu struktury rozwoju miejskiego”.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Bank Anglii utrzymuje stopy procentowe i wydaje ostrzeżenie
 Czytaj następny artykuł:
Strzelanina w Handsworth: ranny mężczyzna trafił do szpitala